Drodzy uczniowie,

Jak zapewne wiecie z pożywienia czerpiemy energię potrzebną do tego, aby wstać rano z łóżka, pobiec do autobusu…do tego, aby prawidłowo funkcjonował organizm każdego z nas.
Wiem ,że większość z was nie jada śniadań. Jest to bardzo zły nawyk. Wstając rano potrzebujemy zastrzyku energii, „paliwa”, które jest wskazane, aby w ciągu dnia mieć siłę do działania. Tym „zastrzykiem energii” jest i powinno być śniadanie., szczególnie to nabiałowe (twaróg, zupa mleczna, ser żółty itp). Z białka nabiałowego powstaje związek zwany dopaminą, który stymuluje funkcje mózgu. Jedząc rano śniadanie jesteście „na starcie”, sprawniejsi umysłowo, lepiej myślący od osób, które pominęły ten poranny posiłek. Nie jedzcie zbyt późno i zbyt obfitych kolacji, wtedy z przyjemnością zasiądziecie rano do śniadania. Warto byłoby dodać do posiłku owoc lub warzywo, które dodatkowo wzbogaca organizm w witaminy i składniki mineralne.
Przecież każdemu powinno zależeć na tym, aby nasz umysł, a co za tym idzie, cały organizm poprawnie funkcjonował. Pamiętajcie o tym….

A.Banasiak-Kazubska
red. Jolanta Ciążkowska-Gaj

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony