IV Drużynowe Mistrzostwa Miasta Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych STRONG MAN….czyli Dzień Dziecka z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie ma nic cenniejszego nad uśmiech malucha. Dlatego właśnie  ZSiPKZ brał czyny udział w obchodach Dnia Dziecka, sprawiając radość i dostarczając wiele zabawy dzieciom na zielonogórskim deptaku.

Nasi milusińscy w wyjątkowym dla nich dniu mogli skorzystać z usług świadczonych przez nasze fryzjerki i kosmetyczki. I tak dziewczynki mogły przyozdobić swoje główki kucykami, kitkami, lokami. Do tego dopinaliśmy kolorowe spineczki, diademy, uszka królicze i inne gadżety, które sprawiły, iż nasze małe modelki czuły się jak prawdziwe księżniczki. Wcale nie mniejsze kolejki tworzyli mali mężczyźni, którzy na swych głowach życzyli sobie zazwyczaj pokaźnych irokezów i kolorowych sprejów. Nic tak jednak nie dopełnia naszej fryzury, jak perfekcyjnie wykonany makijaż-dlatego właśnie prosto z fotela fryzjerskiego nasze pociechy wędrowały do stoiska kosmetyczek. A tu tworzone były prawdziwe cuda: kwiaty na policzkach, zwierzątka na rączkach, tęcze, słońca, gwiazdy i wiele innych. Były też makijaże nieco bardziej ekstremalne. Mali chłopcy wybierali bowiem bardziej „męskie ozdoby”, w ten sposób powstawały czaszki oraz przepaski pirackie wokół oka.

Dzień Dziecka to także dzień przeznaczony dla nieco starszej, szkolnej młodzieży oraz dla wszystkich mieszkańców miasta. Wyszliśmy w tym roku na deptak z wyjątkową atrakcją, jaką były IV Drużynowe Mistrzostwa Miasta Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych STRONG MAN.

Pomysłodawcą tej niecodziennej zabawy jest  Jan Korsak- nauczyciel wf-u w ZSiPKZ. Jak sam twierdzi koncept zaczerpnął z telewizyjnych Siłaczy, aczkolwiek  wiemy, że czuwał nad treningami naszych sportowców, opracowywał scenariusz oraz samodzielnie wykonał „ciężki sprzęt” przeznaczony do wszystkich konkurencji, a tych było niemało.

Do zawodów stanęło siedem drużyn, każda z nich liczyła sobie po trzy osoby, co dawało razem 21 zawodników. Wszyscy ciężko pracowali, przygotowując się do tych wyjątkowych mistrzostw. Nic dziwnego, niektóre z konkurencji były niezwykle trudne, niektóre wręcz wywoływały na twarzach publiczności nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim swego rodzaju „szok”: „jak taki chłopiec może to udźwignąć”- dało się słyszeć wśród publiczności zgromadzonej na placu przed zielonogórską Filharmonią.

Na rozegrane konkurencje składały się:

 • Uginanie sprężyny
 • Wyciskanie sztangi
 • Przeciąganie busa
 • Przetaczanie opony ( i tu nie jednej, ale olbrzymich, połączonych ze sobą trzech opon)
 • Spacer BuszmanaInga Kordel, Izabela Sadurska oraz Andrzej Haładziński.wyglądała następująco:
 • Po trzy godzinnych zmaganiach udało się wyłonić drużynę zwycięską. Klasyfikacja końcowa
 • Nad prawidłowym przebiegiem każdej konkurencji czuwali nauczyciele w-fu:  
 • I miejsce: Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych z Zielonej Góry
 • II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry-reprezentacja A
 • III miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry-reprezentacja B
 • IV miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drezdenka
 • V miejsce: Liceum Ogólnokształcące nr 5 z Zielonej Góry
 • VI miejsce: Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Zielonej Góry
 • VII miejsce: Zespół Szkół Budowlanych PBO Sp. z o.o. z Zielonej Góry.W każdych zawodach, w każdej rywalizacji liczy się dobry doping, dobrzy kibice, a przede wszystkim głośne i ładne czirliderki, które swoim tańcem rozgrzewają atmosferę wśród widzów i zawodników. Trzeba przyznać, że nowo utworzony zespół czirliderek z ZSiPKZ, trenowany pod czujnym i wymagającym okiem nauczycielki wf-u Katarzyny Biłgorajskiej spisał się na medal i to złoty. Dziewczyny nie tylko świetnie tańczyły i krzyczały, ale przede wszystkim dopingowały wszystkich zawodników, nie tylko tych ze swojej szkoły.
 • Zawody nie odbyły by się, gdyby nie pomoc naszych sponsorów:
 • Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc dodatkowo medale i puchary.
 • Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
 • Agencji Reklamowej „Aspe”
 • Sklepu z suplementami dla sportowców „Witaminka”
 • Hurtowni wyrobów stalowych „Ministal”

Jacka Bocianowskiego (instruktor fitness).Tegoroczny Dzień Dziecka możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Wiele radości i satysfakcji sprawiło nam świętowanie wspólnie z mieszkańcami miasta i ich dziećmi. Pozostaje mieć nadzieję, że w tak samo wyśmienitej atmosferze spotkamy się za rok.

Wszystkim za udzielone nam wsparcie serdecznie dziękujemy.

mgr Jolanta Ciążkowska-Gaj

 

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony