Uczestniczki programu „Na całej linii” zgłębiały tajniki profesjonalnego makijażu w ZSiPKZ

W naszej szkolnej pracowni kosmetycznej gościliśmy Panie uczestniczące w projekcie „Na całej linii”. Pod wrażliwym na piękno i estetykę okiem naszych kosmetyczek zgłębiały tajniki idealnego makijażu i stylizacji paznokci.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, jak trudno kobietom w obecnych kryzysowych czasach znaleźć dobrą pracę. Na tym polu nadal większe możliwości mają mężczyźni.

Nic nie jest tak destruktywne dla psychiki kobiety, jak brak samoakceptacji, wywołany ciągłym niepowodzeniem w poszukiwaniu pracy.

W programie bierze udział ok. 20 kobiet z powiatów zielonogórskiego, krośnieńskiego i nowosolskiego, które mają problemy ze znalezieniem pracy, bądź powrotem do niej po urlopie macierzyńskim i wychowawczym.

 

„ Działaniami zaproponowanymi przez nas w projekcie chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet i pomóc im w odzyskaniu wiary we własne siły”- mówi koordynator projektu.

Kobiety uczestniczące w projekcie spotykają się z dietetykiem, wizażystą, stylistą i psychologiem.

W Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego Panie przeszły intensywny kurs robienia makijażu oraz stylizacji paznokci pod okiem naszych kosmetyczek. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Zalega- nauczycielka kosmetyki, kosmetologii.

„Wiemy jak istotny jest estetyczny wygląd, który nie tylko pomaga w znalezieniu pracy, ale przede wszystkim daje niesamowitą satysfakcję i pewność siebie”- powiedziała Pani Małgosia.

Spotkanie to było połączeniem czegoś przyjemnego z pożytecznym. Nie obyło się bez dobrej kawy i ploteczek przy ciasteczku.

Wszystkim Uczestniczkom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów na polu zarówno zawodowym jak i prywatnym.

mgr Jolanta Ciążkowska-Gaj

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony