ZSiPKZ na SCENIE GŁÓWNEJ Międzynarodowych Targów Fryzjersko-Kosmetycznych LOOK 2009

Kosmiczne fryzury, nieziemskie stroje i jedyną tego typu walkę jasnej i ciemnej strony mocy można było zobaczyć na scenie głównej Międzynarodowych Targów  LOOK 2009

W dniu 26 kwietnia 2009r.o godzinie 14.50  czterdziestu uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego zaprezentowało pokaz „Gwiezdny świat-czyli fryzury nie z tej ziemi”

Niesamowita muzyka, laserowe światła, powalające spojrzenia i niebanalny makijaż-to wszystko tworzyło iście nieziemską atmosferę nie tylko na scenie, ale przede wszystkim wśród widzów.

Pokaz otworzyła walka wzorowana na filmie „Gwiezdne wojny”. Nasi wojownicy po stoczeniu pojedynku zdecydowanym krokiem wprowadzali na scenę fryzjerów i ich modelki.

Twarze uczestników pokazu zdobił profesjonalny makijaż wykonany przez nauczycielki kosmetyki i kosmetologii Panią Małgorzatę Zalegę i Panią Justynę Jagasyk-Sońtę

 Dodatkowym atutem były czarne stroje przystrojone kolorową organdyną. Nie można nie wspomnieć o tym, co najważniejsze, a więc o samych fryzurach, w których przygotowanie nasi przyszli fryzjerzy włożyli ogromną ilość pracy i zaangażowania. Nie obyło się bez stresu, łez i ogromnego strachu. Niemal każdy fantastycznie ułożony pukiel podtrzymywany był przez specjalnie do tego celu przygotowany stelaż, w których to konstrukcję zaangażował się nauczyciel fizyki Pan Sławomir Tomczuk Całość tworzyła oryginalne upięcie, dodatkowo     w niektórych fantazyjnych upięciach połyskiwały różnobarwne diody. Wszystko to stanowiło nieziemską, symbiotyczną gwiezdną konstelację, dzięki której widzowie przenieśli się w inną rzeczywistość.

Zarówno profesjonalizm jaki i dramaturgię tego gwiezdnego spektaklu podkreśliła niesamowita choreografia przygotowana przez Panią Dominikę Kostrzewską:

„Pani Dominika wycisnęła z nas siódme poty…ale trzeba przyznać, iż było warto…”-stwierdziła Alicja- uczestniczka pokazu.

Całość zamknął emocjonujący finał, w którym czterech uczniów, przypominających Nemo z filmu Matrix, w świetle płonących pochodni, wprowadziło na scenę Matkę Ziemię.

Ubrana w białą, powłóczystą pelerynę, z globusem w dłoniach i przecudną konstrukcją na głowie-nasza modelka Magda prezentowała się niezwykle.

W przepięknych upięciach zdobiących głowy wszystkich modelek zauważyć trzeba zaangażowanie mistrzów szkolących-nauczycielek fryzjerstwa Pani Anny Pietrzak i Pani Agaty Ryszewskiej, których pomoc w przygotowaniu pokazu była nieoceniona.

Prawdziwym zaskoczeniem, jak i zarówno niesamowitą radością był tytuł „Osobowości Poznańskich Mistrzostw 2009” i puchary, które zostały przyznane ZSiPKZ przez portal Myfryzjerzy.pl. Jeden powędrował do Pani Marioli Kostrzewskiej, która została nagrodzona za swoje zaangażowanie w promocji fryzjerstwa. Drugi, w imieniu swoich wychowanków, odebrał dyrektor Leszek Jastrubczak.

„To wielki sukces, jeszcze żadna szkoła w Polsce nie została w ten sposób wyróżniona”- powiedziała Pani Mariola.

W garderobie, tuż po pokazie, emocje osiągnęły swoiste apogeum. Polały się łzy wzruszenia, były oklaski, śpiewy…Wszystko to nie było by możliwe, gdyby nie bezcenna pomoc Pani Zuzanny Sumirskiej-autorki wielu podręczników, promotorki fryzjerstwa, dzięki której takowy kosmiczny pokaz mogliśmy zaprezentować. W przygotowaniu gwiezdnego show pomagali nam: Pani Ewa Korumna, właścicielka sieci salonów fryzjerskich Ewa, Pan Adrian Arkada- właściciel salonu fryzjerskiego Styl według mężczyzny, hurtownie MAGREG, „Strefa Urody”.

Wszystkim za życzliwość i udzieloną nam pomoc serdecznie dziękujemy. 

Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób przeżyliśmy niesamowite emocje, które dostarczą nam nieziemskich wspomnień, a te, jak wiemy, są bezcenne.

mgr Jolanta Ciążkowska-Gaj

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony