Dzień Ziemi to wyjątkowy dzień, który ma na celu szerzenie i krzewienie w społeczeństwie postaw ekologicznych.W ZSiPKZ, aby podkreślić znaczenie tego święta, zorganizowano konkurs poświęcony problematyce ekologicznej.

Uczniowie mieli za zdanie wykonać pracę plastyczną, której tematyka związana będzie ze środowiskiem i troską o nie. Jak podkreślają organizatorzy, praca mogła być wykonana w dowolnej technice i formacie. Młodzi ludzie wykazali się niebywałym talentem i kreatywnością. Ich wyjątkowe prace zostały wywieszone na szkolnym korytarzu i trzeba przyznać, iż zapierały dech w piersiach i wzbudzały prawdziwy podziw nauczycieli i pozostałych uczniów.

Wśród wyróżnionych prac znalazły się dzieła wykonane przy pomocy szkicu, wyklejanki, farb, pasteli. Na prawdziwy podziw zasługuje jednak nie tyle wybrana metoda, ale fascynujące pomysły, które zrodziły to, co znalazło się na brystolu. Uczniowie, za pomocą plastycznych metafor stworzyli niewerbalne przekazy, mające wzbudzić w odbiorcy chęć dbania o naszą planetę oraz uzmysłowić to, czym będzie Ziemia w przypadku naszych notorycznych zaniedbań i braku troski. Wśród laureatów znaleźli się:

 I miejsce:

  • Sandra Pisiewicz i Alicja Solarz (kl. I TFA)

II miejsce:

  • Rafał Hryniewicz (kl. II TŻ)

III miejsce:

  • Lidia Domagalska (kl. I FRB)

IV miejsce:

  • Julita Bogucewicz (I FRB)
  • Justyna Czaplis (I TFA)
  • Katarzyna Adamczak (I TFA)
  • Joanna Klecha (I TFA)
  • Natalia Stąchór (I TFA)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku wykażą się równie wspaniałymi pomysłami.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby ni pomysłowość i zaangażowanie organizatorów 

Pani Grażyny Haładzińskiej (nauczycielka geografii) oraz Pani Justyny Jagasyk-Sońty (nauczycielka biologii), którym serdecznie dziękujemy.

 

mgr Jolanta Ciążkowska-Gaj

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony