Piosenka o szkole Piluś i Milu - nasi absolwenci:)

Piosenka o szkole napisana i wykonana przez naszych uczniów. Mateusz Pilawa i Daniel Milewski - posłuchajcie, piosenka "niesie" jak nasz szkoła.

30.09 i 01.10.2010 W Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze odbyły się warsztaty filmowe, w których wzięła udział grupa uczniów z klasy 1 TC, ucząca się w w/w szkole na kierunku Technik cyfrowych procesów graficznym wraz z opiekunem mgr inż.  Łukaszem Czarkowskim.

 

Zajęcia poprowadzili absolwent Akademii Sztuk Pięknych  Pan Łukasz i absolwentka Wyższej Szkoły Filmowej Pani Małgorzata.
W pierwszym dniu warsztatów omawialiśmy zagadnienia teoretyczne dotyczące kręcenia filmów wideo. Dowiedzieliśmy się z jakiego sprzętu korzystają kamerzyści, poznaliśmy podstawowe pojęcia dotyczące wyżej omawianego tematu,  dowiedzieliśmy się również jak można podzielić plany filmowe, za co odpowiedzialne są poszczególne osoby pracujące na planie oraz o tym, jak powstaje film.
Drugiego dnia, gdy poznaliśmy już trochę teorii, przeszliśmy do zagadnień  praktycznych, a mianowicie nauczyliśmy się ustawiać światło, po czym każdy z nas mógł samodzielnie wypróbować poznane techniki.
Zajęcia zarówno dla mnie jak i dla innych uczestników były bardzo interesujące, mamy nadzieję, że to nie koniec i w naszej szkole częściej będziemy mieli okazje korzystać z tego typu ciekawych warsztatów. My jako uczniowie bardzo chętnie weźmiemy w nich udział.

Kanał telewizyjny ZSiPKZ

Solidarna Szkoła

Podziękowanie od Gimnazjum 2 w Zielonej Górze

 

BIP

Solidarna Szkoła

Podziękowanie od Przedszkola

  Dziennik Elektroniczny

Bezpieczna Szkoła
Konkurs kulinarny

Góra grosza

Efekty uzyskuje się ciężką pracą

Uczeń, od którego nie wymaga się nic takiego, czego zrobić nie może, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może

Karl Kraus

Aby były efekty tworzymy postawy

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.

Albert Einstein

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony