Katedra Religii czyli Marcin Magdalena Michał „MMM”

Odcinek 1: o. Marcin Załuski OFM Conv

Witajcie!
Pokój i Dobro! 
Nazywam się Marcin Załuski. Jestem nauczycielem religii w ZSiPKZ. Należę do Zakonu Franciszkanów, stąd skrót OFM Conv czyli Ordo Fratrum Minorum Conventualium – a po polsku: Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych. Mam 34 lata. Uczę w naszej szkole niedługi czas, ponieważ zacząłem pracę we wrześniu 2014 roku.

Co jest moją pasją?

Dla mnie słowo pasja jest związane trochę z cierpieniem, ponieważ cierpienie Boga na krzyżu nazywamy też „pasją” – co niektórzy zapewne skojarzą film.

Cierpienie, czyli pasja. Bóg z pasją kocha człowieka! Prawdziwa pasja, choćby całkiem niepozorna, niesie w sobie cierpienie. Ilekroć bowiem czynię coś z miłości i w miłości, tylekroć muszę być gotowy na cierpienie.

 

Miłość jest naznaczona cierpieniem, ponieważ oznacza wychodzenie poza siebie. Dobra. Tyle jeśli chodzi o kazanie;)

Dla mnie pasją jest Słowo Boże, czyli moje relacja z Pismem Świętym, a kto mówi w Piśmie Świętym i o czym, a dokładnie „o Kim” jest w nim mowa – zapraszam na katechezę, by się dowiedzieć!

Poza tym lubię słuchać chrześcijańskiej muzyki, polskiej i zagranicznej, np. Hillsong czy Jesus Culture i oczywiście lubię też pograć sobie na gitarze.

W lutym tego roku (2015) dane mi było skorzystać w czasie ferii szkolnych z wyjazdu do Afryki, gdzie zapoznawałem się – na polecenie mego Zakonu – z pracą misyjną w Ugandzie, gdzie w przyszłości (nieokreślonej na razie) będę prawdopodobnie pracował. Wszystkich serdecznie pozdrawiam i zapraszam do naszej szkoły!  

o. Marcin.

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony