Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

Dzisiejszy rynek pracy dość mocno sugeruje młodym ludziom, że pojawiła się ogromna potrzeba kształcenia zawodowego. Przez intensywną emigrację i wyginięcie niektórych zawodów Polska stała się na tym polu zawodowym impotentem. Brakuje fachowców z wielu dziedzin, przyczyną tego faktu stała się również wcześniejsza likwidacja szkół zawodowych na rzecz ogólniaków, bo przecież wszyscy chcieli być studentami. W ten sposób mamy szereg bezrobotnych marketingowców, politologów, filologów. Tymczasem nie ma kto naprawić butów, uszyć sukienki, nie wspominając o wyrobach wikliniarskich, czy obiciu kanapy. Tzw. „złote rączki” chętnie służą swoją pomocą na wybrzeżach Irlandii lub w deszczowym Londynie. My zaś możemy co najwyżej wymienić daną rzecz na nową lub zapłacić słono za naprawę u kogoś, kto ma po prostu monopol. Nie ma się więc co dziwić, że w urzędach pracy pojawiły się setki ofert dla ludzi wykształconych w profilu zawodowym.

Pytanie gdzie się uczyć? Według rankingu Rzeczpospolitej mamy w Polsce ok. 384 ogólniaków, szkół zawodowych, które proponują różnorodną ofertę kształcenia jest dużo mniej. Różnorodną, tzn. proponują naukę w przynajmniej 50 zawodach. Jedną z najlepszych szkół pod tym względem jest Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, szkoła która oferuje kształcenie w Branżowej Szkole I Stopnia, Technikum dziennym, Branżowej Szkole II Stopnia, Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych, Turnusach Zawodowych dla Pracowników Młodocianych.  

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony