Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego oraz Stowarzyszenie „Pro Musica”
Zapraszają uczniów, nauczycieli ZSiPKZ na prelekcję pt:
„Akustyka koncertu rockowego”
w ramach projektu „W krainie dźwięków” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Głównym celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania młodzieży nowoczesnymi technikami elektroakustycznymi wykorzystywanymi podczas eventów, konferencji, koncertów, poprzez pokazanie praktycznych zastosowań zjawisk fizycznych związanych z rozchodzeniem się, modyfikacją, wzmacnianiem fal dźwiękowych i związanym z tym niebezpieczeństwem.
Prowadzący: prof. dr hab. Rufin Makarewicz
Prelekcja obejmuje następujące zagadnienia: muzykologiczny opis rocka, akustyczny opis rocka, wpływ ciężkiego rocka na organizm człowieka, zasady działania głośnika i zestawu głośnikowego, zjawiska towarzyszące propagacji dźwięku, wpływ pochłaniania na barwę dźwięku, opis matematyczny obszaru nagłośnionego.
Data: 23.05.2019 r.
Miejsce: Aula szkoły – F02
Godz. 10.00
osoby odpowiedzialne za organizację :
Kierownik szkolenia praktycznego - mgr Edyta Halijasz-Tomczuk
Wiceprezes Stowarzyszenia „Pro Musica” mgr Sławomir Tomczuk

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony