Przygotowanie bezglutenowego tortu lub ciasteczek dla dziecka do przedszkola wcale nie jest trudne. Będą się o tym mogły przekonać osoby, które dotrą na bezpłatne, bezglutenowe warsztaty w Zielonej Górze. Już w sobotę, 9 maja, w doskonale wyposażonej pracowni kulinarnej odbędą się zajęcia „Bezglutenowe torty i wypieki dla dzieci i dorosłych”. W programie jest także wykład gastroenterologa, indywidualne konsultacje lekarskie, zajęcia dla dzieci z animatorem oraz prezentacja o diecie bezglutenowej.

 

Warsztaty i wykłady odbędą się w sobotę, 9 maja, w godzinach od 12 do 17, w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, przy ul. Botanicznej 66. Spotkanie rozpocznie się wykładem lek. Błażeja Nowaka, gastroenterologa ze szpitala w Nowej Soli. Firmę Schaer od kuchni zaprezentuje z kolei polski przedstawiciel włoskiego producenta żywności bezglutenowej. W czasie, gdy dorośli będą zajęci zdobywaniem wiedzy o celiakii, dzieci pod opieką Bezglutenowej Mamy (blogerka Marta Krzyżanowska-Sołtysiak) przygotują słodkie wypieki. Godzinę później do grupy dołączą dorośli.

W nowoczesnej pracowni gastronomicznej chorzy na celiakię oraz osoby stosujące dietę bezglutenową przygotują m. in. bezglutenowe tiramisu oraz ciasteczka cantucci, bezglutenowe muf inki bananowe, ciasteczka czekoladowe, rolada striacatella, tort cytrynowy, tort pięciokolorowy, ciasto gryczane z czekoladą, sernik, placek drożdżowy, ptysie z bitą śmietaną… Ponieważ wypiek bezglutenowego chleba oraz bułek nadal sprawia wielu osobom trudności, w programie warsztatów znajdzie się także pieczywo bez glutenu.

Zapisy jeszcze trwają, zostało kilkanaście wolnych miejsc. Impreza jest bezpłatna, ale najlepiej zarejestrować się na stronie http://www.schaer.com/pl/events. Jeśli wypełnienie formularza sprawia komuś trudność, można zapisać się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje można zdobyć pod numerem telefonu: 602 383 840.

Warsztaty organizuje firma Dr Schaer przy współpracy ze Stowarzyszeniem Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania (oddział Zielona Góra), z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony