W dniu 8 maja Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego zaprosił wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów na Dni Otwarte Szkoły.  A było co zobaczyć, dotknąć, posłuchać, przekąsić i upamiętnić! 

Każdy zwiedzający zaczynał od pamiątkowego zdjęcia w naszej, wyjątkowej szkole. Następnie zwiedzał poszczególne pracownie specjalistyczne, tj. komputerowe, fryzjerskie, gastronomiczne, chemiczne, kosmetyczne oraz sprawdził swoją kondycję wykonując ćwiczenia sportowe. Mógł porozmawiać z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego o możliwościach podjęcia nauki w zawodówce, technikum czy szkole policealnej. Punktem kulminacyjnym tego niezwykłego dnia były konkursy.

Już po raz piąty odbył się  „Das Berufe-Quiz”- „Wiedza o zawodach”-  Turniej Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów,  zorganizowany przez panią Jowitę Kazubek, Izabelę Majkę, Agnieszkę Dudę, Małgorzatę Walkowicz. Turniej Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów „ Das Berufe-Quiz” znalazł uznanie wśród uczniów z zielonogórskich gimnazjów. Nauczyciele języka niemieckiego chwalili zawsze formę pytań konkursowych oraz dostrzegali ogrom włożonej pracy.

W tym roku uczniowie odpowiadali w języku niemieckim na pytania związane z  następującymi zawodami:

  • technik usług fryzjerskich (fryzjerstwo)
  • technik usług kosmetycznych (kosmetyka)
  • technik organizacji usług gastronomicznych (gastronomia)
  • technik cyfrowych procesów graficznych (informatyka, multimedia)

 Zawody te są jednocześnie wiodącymi kierunkami kształcenia w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Znajomość języka niemieckiego oraz zdobyte kwalifikacje zawodowe pozwolą uczniom  na podbój niemieckiego rynku pracy.

Wyniki konkursu  w roku szkolnym 2014/2015:

  • I miejsce – Gimnazjum w Drzonkowie
  • II miejsce – Gimnazjum nr 1
  • III miejsce - Gimnazjum w Przylepie

W konkursie wzięło dotychczas udział 120 gimnazjalistów. Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego ufundował w ciągu 5 lat laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu: 12 zestawów multimedialnych do nauki języka niemieckiego, 60 książek w języku niemieckim, 90 słowników, 21 zestawów słuchawkowych, 12 plecaków, 6  toreb na laptopy, 6 zestawów głośników, 9 pen- drive’ów. 5 pucharów dla zwycięzców stanęło w gabinetach dyrektorów gimnazjów.

Czas na kulinaria, czyli konkurs gastronomiczny  pod hasłem  „ Jabłkowe show w deserach ‘’. W konkursie tym w ramach Dni Otwartych startowali uczniowie naszej szkoły z klas gastronomicznych Technikum i ZSZ. Gimnazjaliści, którzy nas odwiedzili mogli podziwiać pracę uczestników a także efekt końcowy w postaci gotowych deserów  zaprezentowanych na udekorowanych przez siebie stołach.
Z przyjemnością chciałam poinformować, że w komisji konkursowej zasiadali sponsorzy nagród – przedstawiciele firm Farutex, Solniki, Bonduelle.
Młodzież pracowała z dużym zaangażowaniem, zgodnie z zasadami Bhp i przygotowała wiele ciekawych i smakowitych deserów z wykorzystaniem jabłek. Konkurs wygrała klasa druga ZSZ -  uczniowie Patryk Machorowski i Karolina Michalak.

Ostatnim ważnym i niebywale artystycznym konkursem, był konkurs fryzjerski – „Fantazja bez granic”. Ośmiu uczniów naszej szkoły zmagało się z nie lada wyzwaniem. Jednak efekty były zadziwiające. Japoński szał, rajski ptak czy Alicja w krainie czarów to niektóre ze stylizacji godne podziwu. Naszych uczniów oceniało ostre jak nożyczki jury, których przewodniczącą była p. Jadwiga Piwecka – wieloletnia właściciela  salonów fryzjerskich. Nagrody dla naszych stylistów fryzur ufundowali Salony fryzjerskie Piweccy i Fale, Loki, Koki.  

Ten dzień zapisał się na kolejnych kartkach kroniki naszej szkoły. Towarzyszyły mu niezwykłe możliwości, a dopełnieniem były spotkania z Falubazem i zawodnikami futbolu amerykańskiego Dragons.

Serdecznie zapraszamy naszych gimnazjalistów do podjęcia nauki w roku szkolnym 2015/2016 u NAS!

Galeria dnia otwartego

Galeria fryzur z dnia otwartego

Opracowała: Justyna Sońta

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony