Dnia 31 maja odbył się w Drzonkowie VI Lubuski Piknik Zdrowia. Impreza o charakterze promującym zdrowie poprzez ruch, zdrową żywność a także opiekę medyczną odbyła się w plenerze przy pięknej, słonecznej pogodzie. Można było podziwiać m.in. wyroby Warsztatów Terapii Zajęciowej, skosztować produktów bezglutenowych, poćwiczyć, oddać krew, porozmawiać z lekarzami-specjalistami. Punktem kulminacyjnym okazał się pokaz ratownictwa zorganizowanego przez Państwową Straż Pożarną, gdzie można było podziwiać akcje ratunkową osoby, która uległa wypadkowi w aucie.

 Nasza szkoła – Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego -  jak co roku wzięła udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Młodzież z klas gastronomicznych upiekła m.in. ciastka bezglutenowe, ciastka orkiszowe oraz smakowite ciasto drożdżowe. Hitem stały się owocowe szaszłyki, które próbowały dzieci biorące udział w konkursie żywieniowym zorganizowanym przez młodzież klas gastronomicznych. Można było także obliczyć sobie wskaźnik masy ciała tzw.  BMI.  Nasze fryzjerki i fryzjerzy mieli mnóstwo klientów do uczesania się a nasze kosmetyczki oferowały zabieg na dłonie. Chętnych osób, korzystających z naszych atrakcji było wiele. Panowała miła, sportowa atmosfera. Już teraz czekamy na kolejny taki Piknik.

 

Opracowały: Anna Banasiak Kazubska i Justyna Sońta

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony