20 maja 2015 roku odbyły się wybory Miss Studentek UZ 2015 zorganizowane przez Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego został zaproszony do współpracy przy tym wyjątkowym konkursie przez Marii Iurkova – studentkę UZ. O godzinie 18.00 w auli UZ jedenaście pięknych i utalentowanych studentek walczyło o koronę najpiękniejszej.

Nad stylizacją każdej finalistki czuwali uczniowie i nauczyciele ZSiPKZ – p. Anna Pietrzak i p. Justyna Sońta oraz dyplomowana wizażystka i stylistka – p. Anna Błażejewska – Gruza reprezentująca markę Pixie Cosmetics. Należy podkreślić, że mocno wspierała nas również firma Fale Loki Koki, która zadbała o najwyższej jakości preparaty fryzjerskie.  

Studentki zaprezentowały się w strojach wieczorowych i kąpielowych. Po prezentacjach każdej finalistki, przyszedł czas na wiele ciekawych pokazów. Pierwszy jaki mogliśmy podziwiać to pokaz gastronomiczny. Jajka, smalec, pieczarki i szczypiorek to składniki pysznego i energetycznego omleta, którego przy dynamicznej muzyce wykonali mistrzowie sztuki kulinarnej ZSiPKZ – p. Jan Korsak i p. Mateusz Halkowicz. Następnie przyszedł czas na wino, czyli pokaz sommelierski. Wino to historia jego powstawania od winnicy do piwnicy. O sztuce sommelierstwa, czyli jak podawać i w jaki sposób degustować wino opowiedzieli właściciele winnicy Kinga – p. Kinga i Robert Koziarscy wraz z uczennicą ZSiPKZ – Malwina Lewandowską. Po winnym pokazie nadeszła pora na suknie ślubne „Kreacja Żanet”. Zrobiło się wyjątkowo i magicznie, a finalistki wyglądały jak księżniczki z bajek. Po tej baśniowej prezentacji Bartek Baranowski – barman i absolwent ZSiPKZ wykonał szalony pokaz barmański i złamał wszelkie tradycje przyrządzania napojów wysokoprocentowych. Po dynamicznym pokazie Barta, na scenie zrobiło się sportowo. Studentki walczące o koronę najpiękniejszej, wykonały układ choreograficzny w strojach sportowych. Konkurs dobiegał końca. Przed ogłoszeniem wyników, publiczność obejrzała film z przygotowań finalistek do tytułu Miss Studentek 2015. Owacji nie było końca! Reżyserami wyjątkowego filmu byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego - p. Magdalena Koryzma, p. Łukasz Czarkowski i p. Jacek Serżysko.

Czas na ogłoszenie werdyktu jury nadszedł! Koronę najpiękniejszej studentce 2015 przekazała ubiegłoroczna miss – Ewelina Gwizdek, która jak się okazało, uczyła się w Technikum nr 5 w ZSiPKZ. Do zobaczenia w przyszłym roku na wyborach Miss UZ 2016!

Opracowała: Justyna Sońta

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony