W sobotę 5 września 2020 roku odbędzie się 9 edycja Narodowego Czytania.

W tym roku czytany będzie dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

„Balladyna”, a raczej „Balladina” – bo tak zatytułowany został pierwotnie autograf najpopularniejszego dzieła Juliusza Słowackiego datowany na 1834 roku – jest wykonanym ręką samego autora czystopisem utworu. Znajduje się w bibliotece cyfrowej POLONA. Rękopis należy do domeny publicznej, dzięki czemu można go nieodpłatnie obejrzeć. W POLONIE można znaleźć również inne obiekty związane z dramatem Słowackiego (różne wydania, pocztówki, afisze, plakaty, a nawet nuty do pieśni).

Jak pobrać rękopis? Skorzystaj z funkcji „Pobierz” umieszczonej w prawym górnym rogu interfejsu. Obiekt można pobrać w kilku formatach: JPG – jeden skan (widoczny na ekranie) lub ZIP – wiele skanów (wybór do 20 skanów).

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony