Popatrzeć na swoje życie jak na opowieść, uczynić siebie narratorem własnej życiowej historii. Tak jakby na chwilę stanąć z boku i zapytać dlaczego się to wszystko wydarza? Kim jestem w swojej opowieści? Kto jest dla mnie ważny? Jak odnaleźć lub nadać sens kolejnym życiowym wydarzeniom? 

Zapraszamy do przeczytania nieco melancholijnego, jesiennego numeru magazynu B66.

Często takie pytania o sens swojej własnej życiowej opowieści pojawiają się, gdy stajemy przed nieoczekiwanymi, nowymi czy ekstremalnymi sytuacjami życiowymi. Czyż właśnie dziś kolejny lockdown nie jest taką sytuacją? O tym sporo w dziale społeczeństwo.

Zapewnie jeszcze radykalniejszą sytuacją graniczną było doświadczenie wywózki tysięcy Polaków na Sybir, daleko w głąb ZSRR. Bez uzasadnień i wyjaśnień, zapakowani w kilka walizek, stłoczeni w towarowych pociągach, jedną polityczną decyzją znaleźli się w ekstremalnie trudnych warunkach. Jak w takiej sytuacji odnaleźć sens i przetrwać? O tym w dodatku specjalnym z okazji nadania szkole imienia Zesłańców Sybiru. 

Poza tymi egzystencjalnymi wątkami w magazynie w dziale szkoła odnosimy się do tego, co nowe – otwarcia pracowni gastronomicznej i uruchomienia nowego kierunku technikum związanego z realizacją dźwięku. Nowo wybrany przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Kacper Jarysz opowiada o sobie i swoich planach. Dział kultura to kolejne badanie zjawisk popkultury jak narodziny potęgi Marvela, legenda Lorda Vadera oraz foto-opowieść o serialu Dark (również bardzo egzystencjalnym). Dział trendy to wywiad z ekipą kochającą deskorolki oraz tekst o samplowaniu w muzyce. W dziale gastronomia smakowite przepisy na jesienne dni, a także wątki psychokuchni. W to wszystko wmieszane piękne ilustracje, zdjęcia i grafiki.

Specjalnie dla Was, całkowicie za darmo, do pobrania.

Redakcja B66 

#b66  #botaniczna66  #zsipkz  #zsipkzzgora #magazyn  #kultura  #edukacja  #sztuka  #fotografia  #gastronomia  #trendy  #społeczeństwo  #sybiracy

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony