„Szczypta soli” Wanda Arasimowicz
Co wiedzą młodzi
o czwartym – Polski – rozbiorze?
Zapewne strzępów kilka.
Dla tego pokolenia
to historia zaprzeszła,
to historia kłamliwa.
Pragniemy sobą odkłamać
te miesiące i lata straszliwe,
choć nas tylko już cząstka
ale jakże prawdziwa…..
To jeden z wierszy z przygotowanego przez Natalię Pilch i Łukasza Czarkowskiego tomiku poezji Sybiraków. Dla naszej szkolnej społeczności przestaje to być „historia zaprzeszła”, lecz żywa, niczym relacja ze świadkami historii – prezesami zielonogórskich Sybiraków – którzy odwiedzili nas tuż przed świętami. Świąteczne kartki i pierniczki, kosz słodyczy oraz wiersze i opowieści… Do następnego spotkania
 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony