W dniu 10.11.2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie połączony z uroczystościami Ślubowania Klas Pierwszych. W uroczystościach uczestniczyła Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście, ale przede wszystkim Wy, drodzy uczniowie. Apel został przeprowadzony w dwóch odsłonach. O godzinie 11.00  dla klas I Technikum Nr.5 oraz Szkoły Branżowej I stopnia. Godzina 13.00 to spotkanie z klasami II, III, IV Technikum nr.5  oraz Szkoły Branżowej I stopnia . Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. To właśnie dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się w historii naszego kraju, jako wyjątkowy dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów, na nowo pojawiła się na mapach świata, jako wolne państwo. Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli  wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. Wolność to najwyższa wartość, najcenniejszy dar - wielokrotnie podkreślała w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Bożena Bogucka.

Organizatorem wydarzenia był zespół ds. edukacji patriotycznej oraz uczniowie ZSiPKZ: prowadzący: Aleksandra Bawiec - IV TmgG, Kacper Jarysz - IV TmgG, Maja Bączkiewicz- I Tmn, sekcja artystyczna: Elena Kowalczyk - IV TmgG, Dorota Czekańska - IV TmgG, Kacper Jarysz - IV TmgG, Julia Wróblewska – II tmn, Jakub Brylak - II tmn, Franciszek Patryn – I tmn . Gościnie wystąpiły: Adriana Tsyhanyuk – sopran, Natalia Nesterivska – fortepian. Sekcja ds. dekoracji: Michalina Harla –IV TmgG, sekcja nagłośnienia i oprawy dźwiękowej: Bartek Dowhan- III Tgn, Marcel Augustyniak - III Tgn. Dziękujemy za duży wkład w uroczystościach oraz godne reprezentowanie szkoły Pocztowi Sztandarowemu Szkoły. Nie zapominamy o nauczycielach zaangażowanych w organizację 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości; Anna Ulwańska, Sławomir Tomczuk, Rafał Wójcicki.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za godne upamiętnienie tak ważnych dla naszego narodu wydarzeń i dat. Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony