W poniedziałek 23 października nasi uczniowie z klas II, III, IV technikum kształcący się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych, zainteresowani zdobyciem dodatkowych wiadomości z fizyki  z inicjatywy Pani Edyty Halijasz-Tomczuk oraz Pana Sławomira Tomczuka przy współpracy Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki w Zielonej Górze uczestniczyli (w sali wykładowej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego) w bardzo interesującym wykładzie Pani Profesor Doroty Rosińskiej - pracującej w zespole LIGO Scientific Collaboration.

Zespół ten, w skład którego wchodzi około 1500 naukowców i inżynierów z całego świata zajmuje się detekcją i analizą fal grawitacyjnych a ich osiągnięcia w tym zakresie, mające kluczowe znaczenie dla poznania historii wszechświata oraz procesów w nim zachodzących zostały nagrodzone Nagrodą Nobla 2017 z dziedziny fizyki.

Relacja foto poniżej

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony