Finał Ligi Młodzieżowej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

09-12.11.2017 Gdynia

Zawody miały miejsce w Gdyni od 9 do 12 listopada tego roku. Mecze drużynowe były rozgrywane w formie pojedynków. W każdej drużynie było trzech zawodników. Pojedynki polegały na tym, aby ktoś zdobył po prostu lepszą serię po 10 strzałach. Każdy zawodnik za wygrany pojedynek zyskiwał 2 punkty na konto swojej drużyny. Ostatecznie my wygraliśmy 2 mecze fazy grupowej. Niestety, jeden pojedynek z zawodnikami z Bydgoszczy przegraliśmy. Jednakże, pomimo tego (dzięki mniejszym punktom) wyszliśmy z grupy jako liderzy i dostaliśmy się do finału. Był on rozgrywany na innych zasadach, bo tym razem drużyna zdobywała punkty nie za całą serię dziesięciu strzałów, ale za jeden strzał. Co ważne, strzały te były liczone w dziesiętnych. Czyli w skrócie- im bliżej 10.9, tym lepiej. W finale walczyliśmy z (w mojej opinii najcięższym przeciwnikiem) Kalibrem Białystok. Początek meczu był ciężki, niestety pojedynki były również zawzięte. Jednak, pomimo trudnego początku nie poddaliśmy się i w końcówce zdołaliśmy odrobić straty i wygrać z przeciwnikiem. Najlepsze uczucie ogarnęło mnie, kiedy strzeliłem 10.3 w swoim ostatnim pojedynku. Wtedy po prostu „zeszło ze mnie” to wszystko czyli cały stresik, bo wiedziałem, że WYGRALIŚMY :D.

MAREK UJAZDOWSKI, zawodnik ‘GWARDII’ Zielona Góra, aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski w Strzelectwie Sportowym, uczeń klasy II  w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze o profilu technika organizacji usług gastronomicznych.

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony