W tegorocznej jesiennej aurze, Szkolny Klub Wolontariatu "Młodzi dla Kamerunu" podjął współpracę z Fundacją Hospicyjną "Dajmy Nadzieję" w akcji "Jesienny liść".. Fundacja Hospicyjna opiekuje się dziećmi oraz ich bliskimi chorującymi onkologicznie w trzech lubuskich hospicjach. Potrzebuje w tym celu środków na leki, materiały opatrunkowe, materace przeciwodleżynowe na łóżka, itp. Fundacja wystosowała prośbę o wsparcie, kampania ma docierać do jak największej liczby osób- a szczególnie młodych, które mają uzyskać świadomość umierania takich jak oni i funkcjonowania takich miejsc. Musimy być wrażliwi i wychodzić naprzeciw hospicjom, ponieważ one pomagają godnie chorować, umierać i wracać do funkcjonowania wśród ludzi po stracie bliskich. Do rozprowadzenia przygotowane zostały małe drewniane listki- koszt wytworzenia każdego to 2 złote. Można je było dekorować, malować, wykorzystać w warsztatach, jako dekoracje klasy czy szkoły. 

Szkolny Klub Wolontariatu 'Młodzi dla Kamerunu' po miesiącu działań, w dniu 15 grudnia podsumował akcję prowadzoną we współpracy z Fundacją Hospicyjną 'Dajmy Nadzieję'.  Nasza szkoła pozyskała 250 listków  i WSZYSTKIE liście wykupili uczniowie i pracownicy ZSiPKZ ostatecznie uzbierawszy 585 zł 77 gr!!! Serdecznie dziękujemy za otwarte serca, zrozumienie dzieci w potrzebie i życzliwość!

Istiena Boguszewicz- Gnatowicz- opiekun

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony