Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, uczniowie  Zespołu Szkól i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze przygotowali  spotkanie świąteczne   pod tytułem : „ Polska Wigilia” . Inscenizacja miała na celu pokazanie wszystkim, że prócz pięknej choinki, wspaniałych prezentów oraz ciągłych zakupów, tak naprawdę, ważna jest sfera duchowa, kulturowa oraz historyczna podczas przygotowania do kolejnych Świąt.

Jasełka w wykonaniu uzdolnionej młodzieży ZSiPKZ  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Na szczególne wyróżnienie zasługuje piękna i wzruszająca prezentacja:    kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych . Było to wyjątkowe wykonanie,  ponieważ śpiewającej młodzieży towarzyszyło  Trio  Muzyczne złożone z Nauczycieli   Szkoły, na czele którego stanęła Nasza Pani Dyrektor - Bożena Bogucka. Wielkie brawa za talent i wspaniałe przygotowanie młodzieży do występu.

Po  raz  pierwszy pokazało swoje możliwości Szkole Kolo Teatralne. Wielkie zaangażowanie młodych artystów, ich siła witalna oraz  spontaniczność zachwyciła gości. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny  bardzo się spodobał także  społeczności szkolnej , która  była  pod dużym wrażeniem.  Sami aktorzy byli z siebie bardzo dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący  otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli  jak i zaproszonych gości.

Na zakończenie głos zabrała  Dyrektor ZSiPKZ Pani Bożena Bogucka, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Wszystkim, którzy czytają sprawozdanie z niezwykłych Jasełek w naszej szkole życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, codziennego uśmiechu, życzliwości otwartości na drugich ludzi powodujących przemianę w innych i w nas samych.

W przygotowaniu spektaklu debiutującym artystom  pomagali :  B. Bogucka, I. Boguszewicz - Gnatowicz, Ł. Czarkowski, M. Walkowicz, A. Jaśkowiak – Rosińska,  B. Fabian, M. Czajkowska oraz G. Hoszowska- Wojtkiewicz.

Do zobaczenia na Jasełkach za rok!

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony