Dnia 8 Marca 2018 o godzinie 10:00 przy ulicy Botanicznej 50 w Zielonej Górze uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych stworzyli łańcuch z monet zebranych na cel charytatywny.

W ten sposób uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego oraz Zespołu Szkół Zawodowych PBO pomogli chorej na raka pani Ilonie, u której nastąpiła remisja raka złośliwego piersi trzeciego stopnia. W tym stadium choroby leczenie kosztuje około 120 tysięcy złotych i nie jest refundowane.  Szkolny Klub Wolontariatu "Młodzi dla Kamerunu" w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego po prostu musiał pomóc swojej 'sąsiadce', ponieważ pani Ilonka mieszka w pobliżu naszej szkoły.

Podczas akcji podsumowującej, na chodniku ulicy Botanicznej, łączącym wszystkie trzy szkoły, sklejaliśmy taśmy, na których przyklejone były zebrane fundusze. Geodeci z ZSB zmierzyli ich długość i otrzymali wynik 180 metrów. Odwiedziły nas przy tym zielonogórskie media: radio. gazeta, telewizja, doceniające działanie młodzieży.

Zebrane podczas akcji pieniądze zostały wpłacone na subkonto pani Ilony, która jest podopieczną stowarzyszenia “Warto jest pomagać”. Wszystkie szkolne wolontariaty uzbierały kwotę 2296,62 i pokazały, że mimo rywalizacji międzyszkolnej, są ponad podziałami i potrafią się jednoczyć w potrzebie. Młodzieży bardzo dziękujemy za wrażliwe i otwarte serca, a pani Ilonce życzymy zdrowia i wytrwałości!

Istiena Boguszewicz- Gnatowicz- opiekun SKW "Młodzi dla Kamerunu" w ZSiPKZ.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony