Gdyby zapytać młodego człowieka dlaczego pali papierosy to z pewnością usłyszymy wiele odpowiedzi. Dla towarzystwa, bo uspokaja, mam chwile dla siebie, czuję się bardziej dorosły, bo jestem uzależniony.
Papierosy są ogólnodostępne, ale zaczynają po nie sięgać coraz młodsi. Aby uświadomić ludziom, zwłaszcza młodym, jakie są następstwa z tego nałogu, 31 maja jest obchodzony na całym świecie jako Dzień bez Papierosa.

W naszej szkole również poświęciliśmy czas na poruszenie tego problemu. Pięć niezwykłych uczennic Natalia Chalecka, Ewa Łata, Nikola Gubańska, Ula Rudisz i Angelika Stachowiak przygotowały prezentacje multimedialne przedstawiające różne aspekty palenia papierosów. Jeśli jesteście ciekawi, to zachęcamy to obejrzenia.
Ale to nie koniec. Ogłosiliśmy również konkurs pt. „Szkodliwość palenia papierosów” dla chętnych uczniów. 14 uczestników stanęło do konkursu, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Każdy uczestnik miał zaprojektować ulotkę. Technika i forma wykonania była dowolna.

  • I –miejsce zajęła Justyna Rechenberg z klasy IITFA
  • II – miejsce przypadło Angelice Stachowiak z II TFB
  • III – miejsce zajęła Agnieszka Chojnacka z II FRA.

Dodatkowo została wyróżniona Aneta Biereśniewicz z klasy ITFA.

Laureatom serdecznie gratulujemy! Nad przebiegiem konkursu czuwały niezwykłe nauczycielki: Grażyna Haładzińska i Justyna Sońta.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony