Spotkanie poświęcone profilaktyce chorób gruczołu piersiowego

Piersi są atrybutem kobiecości, metaforą macierzyństwa. Zadbany biust daje kobiecie poczucie piękna i jest powodem do dumy.
Niestety, narząd ten jest niezwykle delikatny i podatny na wiele zagrożeń: gwałtowna utrata wagi, ciąża, okres laktacji, nowotwory.
Skóra piersi jest bardzo podatna na wiotczenie, a gruczoł piersiowy na choroby. Aby zapobiegać różnym dolegliwościom, pierwszym podstawowym krokiem jest samokontrole badanie piersi.

W celu uzmysłowienia naszym uczennicom potrzeby dbania o swój atrybut kobiecości,
w dniu 25 listopada 2009 roku w naszej szkole odbył się program pt.” Profilaktyka chorób gruczołu piersiowego – poradnictwo i edukacja kobiet w samobadaniu piersi”. Spotkania z młodzieżą poprowadziły pielęgniarki z długoletnim stażem pracy – p. Alicja Spaczyńska – Ratajczak i p. Anna Lewandowska oraz nauczycielka biologii – p. Justyna Jagasyk-Sońta.
Celem spotkań z uczniami klas technikum było przekazanie wiadomości o budowie
i rozwoju gruczołu piersiowego w różnym okresie życia kobiety oraz podkreślenie istoty badania piersi raz w miesiącu jako profilaktyki przez chorobami, a w szczególności przez nowotworem, głównym zabójcą Polek.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony