Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego uczestnikiem VII edycji Lubuskich Targów Edukacyjnych Absolwent 2010

ZSiPKZ po raz kolejny uczestniczył w VII już edycji Lubuskich Targów Edukacyjnych Absolwent 2010.
W tym roku, w zgodzie z narodową tradycją i poszanowaniem światowych trendów, świętowaliśmy Rok Chopinowski.

 Tegoroczne światowe imprezy, odbywające się na kanwie rozmaitych dziedzin, obchodzone są pod hasłem Rok Chopinowski. W trosce o krzewienie wśród młodzieży wartości narodowych i patriotycznych oraz zgodnie ze światowymi trendami, w tym roku świętowaliśmy na naszym stoisku 200 rocznicę urodzin Chopina. Odzwierciedleniem powyższego założenia był uroczysty, podniosły nastrój, wyjątkowe tło w postaci najwspanialszych utworów Wirtuoza fortepianu oraz czarno-biały design, który zdominował dwa nasze stanowiska: główne i fryzjersko-kosmetyczne. Postanowiliśmy nieco zmienić wcześniejsze konwencje i poszliśmy w stronę elegancji, w której szczególnie dobrze odnaleźli się nasi uczniowie. Chcąc pokazać ich wyjątkowe umiejętności, jak co roku świadczyliśmy usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Na pierwszym stanowisku nasze uczennice wykonywały klasyczne koki i inne wspaniałe upięcia, a kosmetyczki uwieńczały ich pracę doskonałym makijażem.
Nie zabrakło wśród nas również winiarzy i kucharzy, którzy tym razem, adekwatnie do konwencji, wystąpili w dobrze skrojonych garniturach. Wszystkim zainteresowanym młodym ludziom opowiadali oni o dobrych i złych stronach swoich zawodów, odkrywali tajniki gastronomiczne, sommelierskie i winiarskie. Przyznać trzeba, że przy tak dużej liczbie zainteresowanych gości nasza młodzież mogła się wykazać. Tylko u nas odwiedzający mogli liczyć na doskonałą ucztę duchową i delektować się najwspanialszymi etiudami i mazurkami, słuchając ich w bujanym fotelu.
I choć nie jesteśmy szkołą muzyczną udało nam się udowodnić, że barmani, kucharze, fryzjerzy itd., mają doskonały gust muzyczny, szanują tradycje narodowe i postępują zgodnie ze światowymi trendami, co w ich zawodzie jest niezwykle istotne.
Na koniec chcemy podziękować wszystkim odwiedzającym nasze stanowiska, którzy wspólnie z nami świętowali sukcesy naszej szkoły na tle wyjątkowego Roku Chopinowskiego.

 

 Jolanta Ciążkowska-Gaj

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony