Winobranie z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

Analogicznie do roku ubiegłego, uczniowie i nauczyciele ZSiPKZ wzięli udział w otwarciu tegorocznego święta wina.

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w winobraniowym korowodzie, w tym mamy również własne stoiska. Wszystko zmieniło się o tyle, że kształcimy uczniów na specjalności „winiarz”, można więc powiedzieć, że w tej kwestii jesteśmy bardziej wyedukowani.

W sobotnie popołudnie przywitaliśmy Bachusa i jego świtę kielichem ambrozji-napoju bogów, sporządzonego według starożytnej receptury. Wszystko odbyło się przed „Domem Winiarza” na zielonogórskim deptaku, w którym to prezentujemy maszyny winiarskie, częstujemy ambrozją, fasolką po bretońsku, a nasi uczniowie wprowadzają gości w tajniki winiarskiej profesji.

 

Boga wina i jego przybocznych witały Kleopatra i Ligia, w które to wcieliły się nasze uczennice: Magdalena Czarnecka i Natalia Stąchór.

Na zielonogórskim deptaku, w jednym ze stoisk, można zobaczyć pokazy barmańskie, a także skosztować pysznych drinków bezalkoholowych przyrządzonych przez naszych uczniów, specjalistów z zakresu barmaństwa: Macieja Ogórka i Krzyśka Pijackiego. 

W niedzielne popołudnie pojechaliśmy na platformie w barwnym, winobraniowym korowodzie. Wśród nas byli winiarze, kucharze i fryzjerki, wszyscy prezentowali się wyjątkowo, a zabawa była wyśmienita.

Od poniedziałku świętujemy na deptaku w „Domu Winiarza”. Nasi uczniowie pod czujnym okiem swych wykładowców prezentują mieszkańcom Winnego Grodu swoje umiejętności  

z zakresu winiarstwa, m.in.: jakie wino dobrać do potraw,  drinki przygotowane na bazie tego wyjątkowego trunku,  kulinarne specjały w winnej zalewie i wiele innych ciekawostek, dzięki którym z każdego przyjęcia uda nam się zrobić prawdziwą „boską ucztę"

Wszystkich mieszkańców Zielonej Góry, a także przybyłych gości zapraszamy do wspólnej winiarskiej zabawy z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony