20 maja na terenie naszej szkoły odbył się kolejny już  - jubileuszowy XV Pokaz Zawodoznawczy, czyli Wielka Majówka- dni otwarte naszej szkoły.
Impreza ta odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Zielonej Góry – Janusza Kubickiego.  Tegorocznym tematem wiodącym była ,,bryła” w zawodzie.
Gimnazjaliści, którzy nas odwiedzili mogli uczestniczyć

w ogromnej ilości specjalnie dla nich zorganizowanych konkursów i zabaw.
Do głównych atrakcji należały stoiska, na których młodzi ludzie mogli zapoznać się z poszczególnymi profesjami, znajdującymi się w ofercie edukacyjnej naszej placówki. Składały się na nie m.in.: „Jaskinia Filozofa”, „Bryła w fizyce i geografii”, „Mechanik pojazdów samochodowych”, „Lakiernik i blacharz”, „Pracownia fryzjerska”, „Stanowisko gier informatycznych”, „Stanowisko stolarsko-tapicerskie”, „Stanowisko kosmetyczne”, „Stanowisko astronomiczne”, „Stanowisko językowe”, „Stanowisko polonistycznych potyczek językowych”, „Stanowisko aktywności fizycznej i zdrowia fizycznego”, „Stanowisko matematyczno-logiczne” oraz „Stanowisko pierwszej pomocy”.
 Każdy z odwiedzających nas gimnazjalistów stał się szczęśliwym posiadaczem majówkowego paszportu, uprawniającego do otrzymania pysznego poczęstunku, po odwiedzeniu wszystkich z w.w. stanowisk i zdobyciu specjalnych pieczątek. Ten wyjątkowy dzień swoimi występami uświetnili uczniowie ze szkolnego kabaretu oraz tancerze Łukasz Simura, Olek Maziarz, Daniel Kubicki, którzy zaprezentowali swoje baletowe umiejętności w parodii Jeziora Łabędziego, co ciekawe, w towarzystwie dwóch nauczycielek: Danuty Duńskiej i Moniki Czajki.
Na scenie wystąpiły również uczennice z naszej szkoły, m.in.: Natalia Towpik, która zachwyciła wszystkich obecnych swoją grą na saksofonie. Wyjątkowo atrakcyjną zabawą okazał się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Berlinie
i Brandenburgii „KuS Quiz”. W czterech trudnych rundach zmagały się ze sobą  drużyny
z ośmiu gimnazjów. Zwyciężyli najlepsi, czyli:

 • Gimnazjum nr 2 -I miejsce,
 • Gimnazjum nr 3 –II miejsce,
 • Gimnazjum nr 7 –III miejsce.

Równie interesujące były towarzyszące nam od lat konkursy: na najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer oraz najlepszego ucznia w zawodzie kucharz.

Na finał imprezy, w czasie której Jury wyłaniało laureatów tych konkursów , zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, a także osoby czynnie uczestniczące w rozwoju Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.
Honorowy tytuł przyjaciela ZSiPKZ otrzymał założyciel jej ,,fundamentów edukacyjnych”– Zbyszko Piwoński.
W tym roku Jury miało duże problemy z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ każdy z uczestników zaprezentował wysoki poziom w zakresie przygotowania technicznego i dbałości o  estetyczną stronę wykonanych dzieł. Po długich zmaganiach w konkursie fryzjerskim wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce zajął Bartłomiej Kowalczyk z kl. 2 TFB ,
II-gie miejsce -Alicja Solarz z kl 3 TFA,

Miejsce trzecie należało do dwóch osób Patrycji Radoń z kl 2 TFB, oraz Weroniki Furmanowicz z ZSZ klasa 3

W zawodzie kucharz najlepszymi okazali się:

 • I miejsce
  Roksana Zyga     Mateusz Kiejda
 • II miejsce
  Anna Nawara     Paweł Błoch
 • III miejsce
  Martyna Szarkowicz  Łukasz Jurewicz. Wszyscy z klasy II tk.

Ten wyjątkowy dzień, określany przez wszystkich obecnych mianem „fajowej” majówki, nie odbyłby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie naszych uczniów i nauczycieli, a także ogromna pomoc sponsorów – m. in. Firm Nordis Sp. z o. o, Polwell Sp. z o. o, Stowarzyszenia przyjaciół WODZ oraz Urzędu Miasta Zielona Góra. Dziękujemy bardzo. Trzymamy kciuki za to, aby kolejny rok przyniósł nam równie piękną pogodę i tak samo udana imprezę.

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony