Na przełomie listopada i grudnia w Zespole Szkół i Placówek w Zielonej Górze odbyły się Warsztaty Rozwiązywania Sytuacji Konfliktowych, w których wzięli udział uczniowie drugich klas szkoły zawodowej oraz klas drugich i trzecich technikum.

Warsztaty poprowadził psycholog ZSiPKZ mgr Małgorzata Grudzińska.

Warsztaty składały się z dwóch części i prowadzone były w małych grupach, by móc bezpośrednio omawiać i ćwiczyć nowe umiejętności. W pierwszym etapie zajmowaliśmy się nawykowymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych i konsekwencjami nierozwiązanych oraz rozwiązanych konfliktów.

Uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie  z emocjami w trudnych sytuacjach i jak pomimo przeszkód nawiązywać przyjazne kontakty. Drugi etap warsztatów skoncentrowany był wokół praktycznego ćwiczenia umiejętności komunikowania się w sytuacjach konfliktowych i ich rozwiązywania.
Kursanci nauczyli się radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami i umiejętnie rozwiązywać konflikty.
Po ukończeniu warsztatów uczniowie otrzymali zaświadczenie i tytuł mediatora szkolnego .

To innowacyjność i ciekawe wydarzenie dostrzegły to media. Relacja z warsztatów ukazała się w Tygodniku Czwartek:

 

  • zobacz artykuł w formacie JPG

 

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony