Coraz popularniejsza i bardzo „trendy” staje się kuchnia fusion, czyli umiejętne łączenie etnicznych kuchni: smaków, technik gotowania, przypraw, surowców, sposobów podawania. Przyszedł więc czas na łączenie tego co już od dawna znane i włączanie do naszych potraw nadchodzących nowości.

W dniu 30 maja 2011 roku w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego
w Zielonej Górze odbyło się szkolenie dla uczniów w zawodzie kucharz  z zakresu kuchni Fusion. Szkolenie prowadził Pan Robert Poliński - Doradca Kulinarny w firmie Unilever Food Solutions.

 

Uczniowie i ich mistrz przygotowywali potrawy konkursowe . Kurczakowe kiwi, krewetki na ostro, kolorowe koreczki z piersi kurczaka i makaronu ryżowego. Kuchnia Fusion na długa zostanie w pamięci młodych adeptów sztuki kulinarnej. Bardzo dziękujemy Panu Robertowi Polińskiemu za cenne wskazówki dla naszych uczniów. 

 

Opracował: A Szcześniak

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony