Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego laureatem konkursu Szkoła Obywateli


W ubiegły piątek (17 grudnia)  wręczone zostały nagrody w  konkursie Szkoła obywateli , ogłoszonym  22 kwietnia przez  Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall.  Celem powyższego przedsięwzięcia jest promocja kształtowania przez placówki oświatowe postaw obywatelskich i tworzenie tradycji szkoły w oparciu o wartości patriotyczne.

Do konkursu przystąpili dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Laureatami zostali tylko nieliczni, którzy przez Kapitułą udowodnili, że to właśnie szkołapod ich kierownictwem  popularyzuje postawy, które są niezbędne przy budowaniu fundamentów społeczeństwa obywatelskiego.   Bardzo istotnym kryterium okazała się również współpraca placówki z organizacjami działającymi w środowisku lokalnym, w tym organizacjami pozarządowymi, oraz  aktywny i trwały udział szkoły w lokalnym życiu społecznym. Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego Leszek Jastrubczak został laureatem powyższego konkursu. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to jedyny dyrektor w województwie lubuskim, który otrzymał tego typu wyróżnienie.
ZSiPKZ to szkoła, która aktywnie uczestniczy w życiu miasta i regionu, angażując się w rozmaite projekty i współdziałając  z różnymi instytucjami. Nie dziwi więc fakt, że ciężka praca jej dyrektora została zauważona i doceniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Panu dyrektorowi Leszkowi Jastrubczakowi, jak i całej szkole,  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)

Jolanta Ciążkowska-Gaj

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony