5 listopada w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego odbyła się kolejna,  piąta już edycja Turnieju Lubuskiego Trójmiasta. W tym roku przenieśliśmy się w świat dzieciństwa, a to wszystko za sprawą hasła „Baśnie Andersena”, które przewodniczyło tegorocznym zmaganiom uczestników konkursu.
Któż z nas nie pragnął choć na chwilkę przenieść się w przeszłość, w lata dzieciństwa, lata zabawy
 i beztroski. Tajemniczy świat baśni, tak odległy i niedostępny w czasach współczesnych, zbyt mistyczny dla dzisiejszych realiów, był choć na chwilę osiągalny w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.
Za sprawą Tegorocznej edycji Konkursu Lubuskiego Trójmiasta , jak za mocą przysłowiowej czarodziejskiej różdżki, przenieśliśmy się w świat „Królowej śniegu” i „Dziewczynki z zapałkami”.
O miano najlepszych uczniów w poszczególnych zawodach (kucharz, kelner, fryzjer, kosmetyczka  i barman)  walczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowej Soli, Sulechowa i Zielonej Góry.

Bajkowy świat, dzieciństwo to radość i zabawa, dlatego w tym roku dołączona została jeszcze jedna kategoria konkursowa, która rozbawiła wszystkich uczestników i przybyłych gości do łez. O miano najbardziej zabawnego zmagały się kabarety z ZSiPKZ i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze.

Potrawy, fryzury, bezalkoholowe drinki, makijaż- wszystkie te elementy stylizowane były na kształt detali bajkowego świata. I tak naszym oczom ukazały się dzieła adeptów sztuki fryzjerskiej: Calineczki, Królowe Śniegu, Elfy i Księżniczki. Przepysznie wyglądające łososie na ziarnku grochu, kwiaty małej Idy, cukiniowe sanie.  Jak co roku byliśmy świadkami spektakularnych pokazów barmańskich, których owoce to m.in.:” Zielona Fiona”, „Brzydkie kaczątko”, czy „Słońce Elfów” .
W czasie, w którym uczniowie przygotowywali swoje misterne dzieła w poszczególnych pracowniach, na scenie prezentowały się szkolne kabarety. Przyznać trzeba, że wszystkie scenki odegrane  były na naprawdę wysokim poziomie, a jury miało twardy orzech do zgryzienia.  Zarówno uczestnicy, jak
 i przybyli goście bawili się doskonale, oglądając m.in.: takie skecze, jak: „Hitler”, „To idiotyczne”, „Pech” i wiele innych. Wspomnieć należy, ze nagrody w tej kategorii wręczał sam Janusz Rewers
 z kabaretu „Ciach”, dla którego uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych przedstawili dodatkowo jeszcze jeden autorski skecz.
Po dwóch godzinach przyszła pora na przyznanie nagród w poszczególnych kategoriach. Jako pierwsi na scenę wkroczyli fryzjerzy, oczywiście wraz ze swoimi pięknymi modelkami. Choć wybór wydawał się trudny, sędziowie nie mieli złudzeń i poszczególne miejsca przyznali:

 • III- Gracjana Konieczek – ZSiPKZ
 • II – Miriam Balamut – ZSiPKZ,

Najlepszą fryzjerką, podobnie jak w ubiegłym roku,  okazała się Alicja Solarz z ZSiPKZ , której gratulujemy talentu i kreatywności.
Podkreślić należy, że wszystkie miejsca na podium należały do uczniów z naszej szkoły.
W walce o miano na najlepszego kucharza oraz kelnera też nie było łatwo. Zarówno stoły, jak
 i potrawy prezentowały się bajecznie, czyli zgodnie z konwencją, a to wcale nie ułatwiało wyboru tego najlepszego. Po długich i spornych obradach jury zdecydowało się nagrodzić:
Kucharz:

 • I miejsce-  Michał Kotarski i Elżbieta Kulig- Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze
 • II miejsce- Adam Lelewer i Łukasz Świderski- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie
 • III miejsc e- Łukasz Jurewicz i Szarkowicz Martyna- ZSiPKZ w Zielonej Górze

Adekwatnie do kucharzy oceniono kelnerów:

 • I miejsce- Marek Szustakowski- Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze
 • II miejsce- Łucja Bibucha- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie
 • III miejsce- Mateusz Krobski- ZSiPKZ w Zielonej Górze

W kategorii barman zwyciężyli:

 • I miejsce- Stanisław Biegasiewicz- ZSiPKZ Zielona Góra z kompozycją „Brzydkie Kaczątko”
 • II miejsce- Bartosz Szwarcki- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie „Królowa Śniegu”
 • III miejsce- Emilia Chutkowska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie „Zielona Fiona”

 W najzabawniejszej, kabaretowej konkurencji, zatytułowanej „KABARETON 2010” , obrady jury trwały bardzo długo i nie obyło się bez sporów, bowiem pod uwagę brano zarówno wykonanie, interpretację własną oraz pomysłowość (skecze autorskie).
W powyższej kategorii miejsca na podium zajęli:

 • I miejsce- Kabaret Foka & Pokemon- (Piotr Foczpaniak i Karol Chodecki) ZSiPKZ
 • II miejsce-Kabaret Otóż nie…(Łukasz Simura, Paweł Szwarc, Krzysztof Kwiatkowski,
 •                                                       Aleksander  Maziarz)
 • III miejsce- Kabaret Dwie laski i pół- Zespół Szkół Ekonomicznych

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku podczas V edycji Turnieju Lubuskiego Trójmiasta odbyły się IV Zielonogórskie  Mistrzostwa w Makijażu Artystycznym. Kosmetyczki wykonały zaskakujące i bajeczne makijaże, których naczelnym elementem był body painting.
Jury postanowiło nagrodzić :

 • I – miejsce Natalia Rymarczyk (Medyczne Studium Zawodowe w Z.G)
 • II – miejsce Alicja Matysiak (MSZ w Z.G)
 • III – miejsce Joanna Szwajkowska (Medyczna Szkoła Zawodowa OPUS MAGNUM)
 • Nagroda Specjalna – Natalia Machnicka (MSZ w Gorzowie Wlkp.)

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony