W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze obchodził 50-lecie swojej działalności. Jako placówka z długą edukacyjną tradycją z Okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości Polski, w ramach szkolnego projektu

pn: "Młodzi dla Niepodległości”: organizujemy przedstawienie literacko-muzyczne połączone z pasowaniem uczniów klas pierwszych.

Wydarzenie rozpocznie się 19.11.2018 r. w Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej o godzinie 11.00. Repertuar imprezy obejmować będzie montaż słowno-muzyczny zawierający muzykę polską, poezję niepodległościową oraz pieśni patriotyczne.

Głównym celem projektu jest uświetnienie obchodów Święta Niepodległości lecz także promocja wartości patriotycznych wśród uczniów, ich rodzin, nauczycieli szkoły oraz zaproszonych gości, podniesienie atrakcyjności oferty kulturalnej miasta oraz aktywizacja kulturalna uczniów , rodziców z utrudnionym dostępem do sztuki, włączenie młodego pokolenia Polaków w działania patriotyczne i rocznicowe, integracja starszego pokolenia z młodzieżą a przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na burzliwą historię niepodległościową Polski.

W projekcie wystąpią utytułowani artyści muzycy:

Natalia Wolanin- pianistka  

Magdalena Makowska-Pabich- sopran

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli ZSiPKZ

Filharmonia Zielonogórska (Sala Kameralna)

19.11.2018 r.  godz.11.00 (poniedziałek)

Organizatorzy: Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Pro Musica z siedzibą w Zielonej Górze.

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony