Wspólny projekt Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego oraz Stowarzyszenia Pro Musica już za nami. Lektorzy Fabian Felsman (3tga) oraz Aleksandra Izdebska (1tpc) wprowadzili uczestników imprezy i zaproszonych gości, obecnych w Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej w dniu 19.11.2018 r., w nastrój obchodów wyjątkowej – 100 rocznicy Odzyskania  przez Polskę Niepodległości, przypominając nam historię i fragmenty dzieł literackich tamtego okresu.

Przepiękną recytacją patriotycznych wierszy ,przy akompaniamencie  fortepianowym m.in. dzieł Fryderyka Chopina oraz pieśni Stanisława Moniuszki zadebiutowali : Bartłomiej Śliwiński (1tgf) w interpretacji wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  „Pieśń o fladze”,  Olivia Naleva (1 tfm) w interpretacji wiersza Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”, Klaudia Jarecka (1 tg) w interpretacji wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  „Ziemia Rodzinna oraz Julia Karkut 2 tpc w interpretacji wiersza Janusza Szczepkowskiego  „Opowiedz nam Ojczyzno”.

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej I Stopnia oraz Technikum nr 5 Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego  złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W tej wyjątkowej chwili , swoją postawą pełną szacunku , zaangażowania, odświętnym strojem - przyozdobionym biało –czerwonym kotylionem - pokazali, że symbole narodowe, wartości patriotyczne,  symbole wspólnoty i przynależności do szkolnej społeczności  są dla nich bardzo, bardzo ważne.

Po wysłuchaniu końcowych prezentacji muzyki patriotycznej i wspólnym odśpiewaniu ,,Pieśni Legionów” , w wyjątkowych nastrojach, trzymając w jednej ręce wykonany przez starszych kolegów ,,niepodległościowy katalog” a w drugiej – wyjątkowe ciastko – biało - czerwoną patriotkę autorstwa koleżanki Kasi Polaczyk (3tga) powrócili pełni dumy … i zadumy do szkolnych obowiązków J.

Nasze wydarzenie uświetniły występy pianistki Akademii Muzycznej w Warszawie Natalii Wolaniń oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu solistki Akademii Muzycznej we Wrocławiu Magdaleny Makowskiej – Pabich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy. Zdjęcia zostały wykonane zarówno przez naszych uczniów jak  i fotoreportera ,,Gazety Lubuskiej” Mariusza Kapałę.

https://gazetalubuska.pl/filharmonia-zielonogorska-mlodzi-dla-niepodleglosci-czyli-wspolczesny-patriotyzmorganizatorami-byli-zespol-szkol-i-plac-wideo/ar/13676040

https://plus.gazetalubuska.pl/mlodzi-dla-niepodleglosci-czyli-wspolczesny-patriotyzm/ar/13677266

 

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony