Aktualności Praktyki i staże zagraniczne

UWAGA – Rozpoczynamy nabór uczestników projektu 2020-1-PL01-KA102-079507 -  „Nowe kompetencje - staże zawodowe w Maladze”

Od dnia 16.04.2021 r. rozpoczynamy nabór uczestników do projektu  z programu ERASMUS + -  Nowe kompetencje - staże zawodowe w Maladze. Nabór zostanie przeprowadzony dla pierwszej  grupy, która w 2021 r. pojedzie do Hiszpanii. Nabór dotyczy uczestników z aktualnych klas drugich i trzecich technikum i kończy się 23.04.2021r. Informacja o wynikach naboru i spotkaniu organizacyjnym zostanie przekazana drogą elektroniczną - Librus do 28.04.2021 r.

 Informuję, że w przypadku zgłoszenia się większej ilości chętnych, uczniowie zostaną zakwalifikowani jako rezerwowi z pierwszeństwem kwalifikacji na drugą mobilność - SEVILLA 25-07-2021 - 07-08-2021

Mobilność I - SEVILLA  30-05-2021 - 12-06-2021, (20 uczniów ZSiPKZ oraz 2 opiekunów).
a. technik usług fryzjerskich (4 uczniów)
b. technik żywienia i usług gastronomicznych (4 uczniów)
c. technik grafiki i poligrafii cyfrowej lub procesów graficznych (6 uczniów)
d. technik fotografii i multimediów (6 uczniów)

UWAGA
TERMIN MOBILNOŚCI MOŻE  ULEC ZMIANIE Z POWODU ZAGROŻENIA PANDEMIĄ I DECYZJI WŁADZ POLSKI I HISZPANII - w przypadku wystąpienia zagrożenia projekt zostanie wydłużony a grupy , które przejdą kwalifikacje odbędą staż po ustaniu  zagrożenia.

Informacje o naborze i potrzebnych dokumentach znajdują się na internetowej stronie ZSiPKZ, w wiadomościach w Librusie lub u koordynatora projektu Bogusława Dąbrowskiego.

Uczestnicy w dniu  23.04.2021 w godzinach 10.00 - 12.00 dostarczają zestaw wypełnionych
dokumentów do koordynatora projektu Bogusława Dąbrowskiego ( budynek sala D1).

  1. Formularz zgłoszeniowy uczestnika,
  2. Oświadczenie uczestnika,
  3. Kserokopię legitymacji szkolnej wraz z oryginałem do wglądu,
  4. Kserokopię ważnego paszportu lub dowodu osobistego z danymi uczestnika lub dowodu osobistego wraz z oryginałem do wglądu,

Dokumenty do wypełnienia znajdują się w załącznikach oraz w dzienniku elektronicznym „LIBRUS”
B. Dąbrowski

W ostatnim dniu naszej hiszpańskiej przygody mieliśmy okazję zwiedzić Malagę. Pierwszym punktem wycieczki był  zamek Castillo de Giblarfaro. Ze szczytu góry, na której znajduje się ten zamek, widać panoramę całego miasta. Z jednej strony góry, z drugiej morze. Wszyscy byliśmy zachwyceni tym widokiem. Następną atrakcją turystyczną była twierdza Alcazaba. Tu największe wrażenie zrobiły na nas mauretańskie ogrody z licznymi fontannami. Egzotyczne, kolorowe rośliny tworzyły niezwykłe efekty wizualne.

Najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich atrakcją był wypoczynek na plaży Malagueta. Po dniu pełnym wrażeń́ orzeźwiająca kąpiel w Morzu Śródziemnym była wspaniałym relaksem. Kiedy już nacieszyliśmy się słońcem i wodą udaliśmy się na lotnisko, aby po trzech tygodniach wrócić do domu z pięknymi wspomnieniami i nowymi doświadczeniami.

 

Po trzech tygodniach pobytu w Sewilli zakończył się staż zawodowy z projektu  nr 2019-1-PL01-KA102-064151 „Pracujemy i uczymy się zawodu w Andaluzji. Nasz opiekun grupy Kuba rozdał nam dokumenty, certyfikaty i zaświadczenia. Podziękowaliśmy  serdecznie mu oraz naszej kucharce Immie za opiekę, życzliwość  w czasie naszego pobytu. Na zakończenie dostaliśmy  Churros - hiszpański tradycyjny smakołyk w postaci smażonych w tłuszczu "pręcików" z ciasta parzonego z dodatkiem czekolady.

W niedzielę wybraliśmy się do katedry. Już w wejściu przypomnieliśmy sobie słowa pierwszych budowniczych „Zbudujmy świątynię tak piękną i tak majestatyczną, że Ci, którzy ją ujrzą, wezmą nas za szaleńców.” Katedra Najświętszej Maryi Panny w Sewilli jest największą katedrą gotycką i trzecim największym kościołem na świecie. Powstała w miejscu meczetu, z którego pozostał minaret przebudowany na dzwonnicę, i patio. W Kościele znajduję się Kaplica Wielka (Capilla Mayor), której nastawa ołtarzowa jest największą w Hiszpanii, a do której ozdobienia wykorzystano trzy tony złota. Charakterystycznym miejscem w Katedrze jest grobowiec wielkiego odkrywcy, Krzysztofa Kolumba. Trumnę podtrzymują cztery postacie usposabiające cztery wielkie królestwa: Kastylii, Leonu, Nawarry, Aragonii.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony