Pandemia trochę pokrzyżowała nam szyki, ale nie zrezygnowaliśmy.

Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw i wyszło jednoznacznie, że plusów jest tak wiele, że naprawdę warto jechać.

Dlaczego warto wyjechać na staż zagraniczny?

Zdobywamy  punkty na starcie.

Nasze doświadczenie zdobyte podczas stażu za granicą będzie wyróżniać nas wśród CV tysiąca innych kandydatów na rynku pracy.

Nauczymy się pracować w wielokulturowym środowisku

Uczestnictwo w stażu daje możliwość poznania kraju od podszewki – w codziennym życiu i pracy.

Poznamy ciekawych ludzi

Mamy szansę spotkać osoby, które staną się dla nas inspiracją zawodową. Każdy człowiek napotkany na naszej ścieżce życiowej czegoś nas uczy. Im więcej osób poznajemy, tym jesteśmy wewnętrznie bogatsi.

Poćwiczymy  komunikację w języku obcym w najlepszy możliwy sposób.

. W środowisku międzynarodowym musimy przełamywać bariery językowe.  Wiadomo, że  znajomość języków otwiera nam drzwi do kariery zawodowej, zwiększa naszą mobilność.

Poszerzymy  swoje horyzonty

Dzięki zdobytemu doświadczeniu będziemy mieć szerszą perspektywę .

Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym będziemy szerzej patrzeć na dany problem, chociażby przez to, jak podchodzą do niego inne środowiska i kultury.

Zyskamy  miękkie kompetencje

czyli umiejętność komunikacji, współpracy, asertywność, zaradność, odporność na stres, umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji.  Poznamy  swoje możliwości i nabierzemy  pewności siebie.

I nikt nam  tego nie odbierze!

Praca za granicą to skok na głęboką wodę, a, jak wiadomo, tylko wychodząc poza strefę komfortu, można w życiu osiągnąć wymarzone cele.

Julia

Czy cieszę się, że lecę do Hiszpanii?

Nie lubię̨ za długo siedzieć́ w jednym miejscu, więc tak- cieszę̨ się̨ na wyjazd. Za to uwielbiam zdobywać́ nowe doświadczenia, a niewątpliwie staż̇ w Hiszpanii będzie jednym z nich. Staż zawodowy jest też dla mnie ważny, bo mam zamiar z moim kierunkiem związać najbliższe cztery lata.

Bartek

Wyjazd na staż̇ to spełnienie mojej pasji jaką jest podróżowanie. Kocham odkrywać́ nowe miejsca, smaki, kultury i zwyczaje.

Czy mam jakieś́ obawy?

Ja nie mam żadnych,  w przeciwieństwie do mojej mamy, która, jak to mama, boi się̨ o swoje dziecko😅. Ale ona martwi się za każdym razem, gdy  gdzieś́ jadę. Jej obawy obracam w żart, czasem jest to czarny humor, co nie poprawia sytuacji 😅😜

Cóż, jeśli jest okazja , trzeba z niej korzystać́- bo jeśli nie teraz, to kiedy?

Paulina

Szansa na staż̇ w Hiszpanii jest dla mnie zwieńczeniem dotychczasowej nauki w zawodzie. Trudno opisać́ radość́ wynikającą̨ z możliwości wzięcia udziału w tej przygodzie. Lot do Hiszpanii to okazja na udoskonalenie swoich umiejętności w zawodzie, poznanie kultury i nauka samodzielności.

Ciężka sytuacja na świecie sprawiła, że pojawiły się̨ ograniczenia, które być́ może będą̨ utrudnieniem do korzystania z wszelkich atrakcji w Hiszpanii, jednak ekscytacja jest tak duża, że nie stanowi do dla mnie przeszkody.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony