50 lat minęło…

Od wielkiej gali z okazji 50 urodzin szkoły na Botanicznej 66 minęło już kilka dni, ale w naszej pamięci jeszcze długo będzie pobrzmiewała melodia Mazurka Dąbrowskiego, którym rozpoczęliśmy uroczystość. Jeszcze długo będziemy słyszeć słowa Pani Dyrektor, pięknie opowiadającej o historii placówki. Na długo zapadną nam w pamięć słowa zaproszonych gości, którzy zechcieli podzielić się refleksjami na temat ZSiPKZ. Jeszcze długo będziemy wspominać występy taneczne uczniów i uśmiechać się przywołując w pamięci artystyczną część przedstawienia. Bo było to wydarzenie ważne i niezwykłe, uroczyste i podniosłe, wzruszające i radosne, swobodne i energetyczne. Tym bardziej, że odbyło się na scenie Lubuskiego Teatru. Podczas uroczystej gali z okazji 50-lecia Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze przyjaciołom szkoły, byłym pracownikom i zasłużonym absolwentom wręczono honorowe tytuły „Ambasadora ZSiPKZ”. Tytułem „Pracodawca 50-lecia ZSiPKZ” uhonorowani zostali wybitni mistrzowie praktycznej nauki zawodu oraz pracodawcy od lat współpracujący ze szkołą. Istotnym punktem gali było podpisanie Honorowego Patronatu ZSiPKZ z Lubuskim Teatrem, umożliwiające szkole współpracę z jedną z najbardziej kulturotwórczą instytucją w mieście. W drugiej, artystycznej części uroczystości sceną zawładnęli uczniowie ZSiPKZ, którzy w musicalu pt. ”Strefa celnych wyborów zawodowych-Botaniczna 66” zaprezentowali fabrykę zawodów, zatańczyli oraz wspólnie z artystami-absolwentami wykonali piosenkę napisaną i wykonaną z myślą o szkole.   Słodki akcent w postaci wyśmienitego, urodzinowego tortu zwieńczył galę.

Tak wspaniałej uroczystości z okazji urodzin może nam pozazdrościć każda placówka. Nie dziwi jednak, że urodziny ZSiPKZ były tak huczne, w końcu nasza szkoła jest tylko jedna, niepowtarzalna i wyjątkowa! Bo nasza szkoła to nasi uczniowie!

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony