Współpraca zagraniczna

Staż zagraniczny to możliwość wymiany doświadczeń i nabycia nowych umiejętności zawodowych

Filter has no result

Uczniowie ZSiPKZ w dniu 25 marca 2015 r. w ramach współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Cottbus (Handwerkskammer Cottbus) zwiedzili centra zawodowe w Großräschen i Cottbus.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać, w jaki sposób odbywa się u naszych zachodnich sąsiadów kształcenie w zakresie praktycznej nauki zawodu. Uczniowie zwiedzili profesjonalne pracownie, w których praktyczne umiejętności zdobywają fryzjerzy, kosmetyczki, malarze, lakiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych, blacharze, brukarze, dekarze, stolarze i murarze. Przedstawiciele Izby Rzemieślniczej p. J. Malek i p. L. Kocur zapoznali młodzież z możliwościami odbycia praktyk w centrach zawodowych oraz sytuacją na niemieckim rynku pracy. Uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że będą szlifować język niemiecki, ponieważ znajomość języka niemieckiego daje im więcej możliwości rozwoju zawodowego oraz znalezienia atrakcyjnej pracy po ukończeniu edukacji w ZSiPKZ.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony