05 października o godzinie 09.00 w szkolnej auli odbyło się uroczyste rozpoczęcie kwalifikacyjnych kursów zawodowych. W tym roku w mury naszej szkoły w ramach wstąpiło
aż 153 nowych adeptów.

Całoroczna promocja przyniosła wspaniały rezultat, którym jest 6 nowych kursów:

 • Technik usług fryzjerskich (kwalifikacja A.19. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich)
 • Technik usług fryzjerskich (kwalifikacja A.19. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich - kontynuacja)
 • Technik usług fryzjerskich  (kwalifikacja A.23. Projektowanie fryzur)
 • Technik żywienia i usług gastronomicznych T.6 Sporządzanie napojów w potraw
 • Technik żywienia i usług gastronomicznych  T.15 organizacja żywienia i usług gastronomicznych
 • Technik cyfrowych procesów graficznych A.54. Przygotowywanie materiałów graficznych do procesu drukowania

  W trakcie rozpoczęcia przeprowadzona została anonimowa ankieta, której celem jest monitowanie działań promocyjnych związanych z uruchomieniem kkz-ów. Zadaniem respondentów było zaznaczenie odpowiedzi na pytanie: „skąd dowiedziałeś (aś) się, że w ZSiPKZ organizowane są kwalifikacyjne kursy zawodowe? Wśród propozycji odpowiedzi były: strony internetowe, prasa, radio, telewizja, ulotka, znajomi. 

  Wynik  tego badania pokazał, że najczęściej informacje o tej formie kształcenia docierają do przyszłych słuchaczy właśnie ze strony internetowej (56%), na kolejnym miejscu znalazła się ulotka (38,8%), a na końcu informacja od znajomych.
  Kursy kwalifikacyjne to bardzo dobra forma kształcenia zawodowego, skierowana do osób dorosłych. Każdy może zdobyć dodatkowy zawód, który wzmocni jego pozycję na lokalnym i zagranicznym rynku pracy. Nasi teoretycy i praktycy doskonale przygotowują do egzaminu zawodowego, a zajęcia prowadzone są w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony