Branżowa Szkoła II Stopnia w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

Nauka w Branżowej Szkole II stopnia trwa dwa lata. Umożliwi absolwentom Branżowej Szkoły I stopnia oraz absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej począwszy od roku 2012/2013; nabycie umiejętności z drugiej kwalifikacji oraz uzyskanie wykształcenia średniego branżowego, a po zdaniu egzaminu zawodowego uzyskanie dyplomu technika. W Branżowej Szkole II stopnia jest realizowana jedynie druga kwalifikacja cząstkowa wyodrębniona w danym zawodzie nauczanym na poziomie technika. Zajęcia edukacyjne w zakresie kształcenia zawodowego odbywają się na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w wymiarze godzin określonym w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego.
Absolwent tego typu szkoły będzie mógł również przystąpić do egzaminu maturalnego, zdawanego z trzech obowiązkowych przedmiotów, tj.: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

 

Zawód w Branżowej Szkole II stopnia/nr zawodu

Kwalifikacja kształcona na poziomie technika_ Branżowej Szkole II stopnia

Zawód na poziomie

Branżowej Szkoły I stopnia

Technik usług fryzyjskich 514105

FKR.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

Fryzjer

Technik żywienia i usług gastronomicznych

HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

kucharz

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony