21 maja Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego zaprosił w swoje progi gimnazjalistów oraz wszystkich mieszkańców Zielonej Góry na wyjątkowy piknik, przygotowany w ramach dni otwartych szkoły. Wśród wielu atrakcji, proponowanych przez uczniów i nauczycieli, każdy mógł znaleźć zarówno coś dla ciała, jak i dla ducha.

Najciekawsze okazały się konkursy, m.in.: fryzjerski pt. „Fryzury Hollywood” oraz kucharski ,o miano najlepszego kucharza piknikowego grilla. Największą uwagę wszystkich obecnych przykuł konkurs, mający na celu wyłonienie nie tylko najpiękniejszej, ale zarazem najbardziej utalentowanej dziewczyny w szkole, czyli rywalizacja o tytuł Miss Szkoły 2010.
Tradycyjnie, jak co roku, wystawione były stoiska, na których można było porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych zawodów oraz zobaczyć, na czym polega ich praca. Równie wspaniałą atrakcją okazała się jaskinia filozoficzna z pracownią rysunku refleksyjnego oraz gry matematyczno-logiczne z wyjątkowymi nagrodami. 
Trafionymi atrakcjami dla ciała były usługi świadczone przez kosmetyczki z Policealnej Szkoły Kosmetycznej oraz profesjonalnie przygotowany catering, również przy współpracy z restauracją Ramzes.
Punktem kulminacyjnym całej imprezy było wręczenie certyfikatów absolwentom specjalności winiarz, barman-sommelier oraz kursu barman-sommelier, którzy uczestniczyli w powyższych zajęciach w ramach projektu „Zawody związane z winiarstwem szansą dla Ziemi Lubuskiej”.  Uczestnicy, po zdanym egzaminie, ubrani w togi i stroje winiarskie, dumnie wkroczyli na scenę, aby z rąk dyrektora- Leszka Jastrubczaka  odebrać wypracowane świadectwo.
Trzeba  by dużo pisać, aby podkreślić wspaniałą atmosferę tamtego majowego dnia. Wszyscy doskonale się bawiliśmy, na co dowodem jest obszerna galeria, która chyba najbardziej wiarygodnie odzwierciedli klimat tej wyjątkowej imprezy.
Jeśli ktoś chciałby otrzymać zdjęcie w pełnej jakości można zgłosić się w tym celu do administratora serwisu. Pozdrawiam:)

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony