powody by wybrać euroMind

broszura informacyjna euroMind

PIC

948987279

Pełna nazwa urzędowa (język narodowy)

euroMindProjects

Pełna nazwa urzędowa (alfabet łaciński)

euroMindProjects

Skrót

Nie dotyczy

Identyfikator narodowy (jeśli dotyczy)

J18878

Departament (jeśli dotyczy)

euroMind VET training

Adres

AVENIDA CIUDAD DE LINARES 2 PASAJE

Kraj

Hiszpania

Region

ES61 - Andalucía

Skrytka pocztowa

 

Kod pocztowy

23400

CEDEX

 

Miasto

UBEDA (JAEN)

Strona internetowa

www.euromind.es

E-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon 1

+34647901808

Telefon 2

+34627050073

 EuroMind jest międzynarodową firmą doradczą i szkoleniową specjalizującą się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego z siedzibami w Andaluzji – w Sewilli, Ubedzie i Maladze w Hiszpanii.

EuroMind, jako organizator szkoleń realizuje projekty w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół zawodowych, wizyty obserwacyjno-studyjne, seminaria, warsztaty poświęcone różnym stylom życia i zwyczajom panującym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, jak również zajęcia dedykowane metodom efektywnego i praktycznego poszukiwania pracy na terenie UE.

EuroMind promuje i realizuje szkolenia dla nauczycieli oraz organizuje dla uczniów i absolwentów staże zawodowe oraz dodatkowe zajęcia w ramach wymiany. Dzięki naszym wysiłkom, zarówno młodzież, jak i kadra nauczycielska, mają możliwość wykorzystania w pełni szans rozwoju kompetencji zawodowych i umiejętności, które oferują europejskie programy edukacyjne.

Organizacja, we współpracy z placówkami kształcenia zawodowego w Andaluzji, zapewnia najwyższej jakości szkolenia zawodowe dla uczniów realizowane na terenie warsztatów tychże szkół, w takich dziedzinach jak: komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (CNC), elektryka – konstrukcja samochodu elektrycznego - ebuggy, odnawialne źródła energii, hydraulika, projektowanie graficzne i przemysłowe, projektowanie 3D, turystyka – obsługa programu Amadeus, marketing i reklama – tworzenie kampanii reklamowych, projektowanie aplikacji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, projektowanie gier komputerowych, mechanika lotnicza, obsługa portów przy użyciu programów Baplie i Navision, krawiectwo – projektowanie i konfekcja stroju flamenco, taniec flamenco dla uczniów szkół zawodowych artystycznych, architektura krajobrazu i wiele innych.

Jako organizator szkoleń zawodowych, euroMind współpracuje z łącznie ponad 500 prywatnymi przedsiębiorcami, fundacjami, stowarzyszeniami, urzędami miast, co pozwala na zagwarantowanie miejsc praktyk międzynarodowym stażystom w prawie wszystkich sektorach gospodarczych, takich jak: turystyka, hotelarstwo, gastronomia, administracja biznesowa, PR, IT, media, marketing, reklama, moda, fryzjerstwo, kosmetyka, fizjoterapia, medycyna, farmaceutyka, pielęgniarstwo, prace społeczne, przemysł i budownictwo, logistyka, mechanika, elektronika, geodezja, architektura, etc..

euroMind, również wspólnie z firmami, opracował programy praktyk grupowych, które do tego celu wykorzystały swoje zaplecze szkoleniowe i urządzenia. Wśród opracowanych wspólnie programów praktyk znajdują się takie programy jak: konstrukcja i programowanie dronów – program opracowany wspólnie z firmą Think Pink, analiza mikrobiologiczna – program opracowany wspólnie z firmą Innoagral, biobudownictwo – program opracowany we współpracy z firmą Caprinatura, program praktyk dla ślusarzy w firmie Forja Tiznajo, czy program projektowania gier video opracowany i realizowany przez firmę The Game Kitchen.

EuroMind posiada gruntowne i bogate doświadczenie i wiedzę w zakresie przygotowania i realizacji europejskich projektów mobilności jako partner projektowy w kraju, w którym docelowo realizowane są mobilności kadry i uczniów.  Dzięki temu jest w stanie wspierać placówki kształcenia zawodowego oraz instytucje publiczne w procesie przygotowania swoich propozycji projektowych. Od roku 2011 euroMind, jako aktywny partner projektowy w kraju przyjmującym wsparł ponad 100 placówek kształcenia zawodowego w procesie przygotowania wniosków mobilności.

Również na przestrzeni ostatnich 6 lat euroMind jako partner przyjmujący i pośredniczący uczestniczył w ponad 200 projektach mobilności, w których łącznie wzięło udział ok. 3000 osób, zarówno uczniowie szkół zawodowych i technicznych, studenci, absolwenci, osoby bezrobotne, jak również kadra pracownicza. Wśród nich znaleźli się partnerzy z takich krajów jak Polska, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Portugalia, Turcja, Chorwacja, Włochy, Grecja, Bułgaria, Łotwa, Litwa, Francja, Belgia, etc. Pełna lista projektów z ich numerami i tytułami można znaleźć na stronie internetowej euroMind, www.euromind.es w zakładce Past Projects. Przy czym należy zaznaczyć, że lista jest stale aktualizowana.

Kolejnym niezmiernie ważnym działaniem organizacji partnerskiej – EuroMind jest nadzór nad terminowym przygotowaniem i dostarczenie wymaganej dokumentacji na każdym etapie cyklu trwania projektu oraz wywiązywanie się ze wszystkich swoich obowiązków merytoryczno-organizacyjnych ściśle określonych w dokumentach takich jak: Porozumienie o partnerstwie w ramach systemu ECVET, czy Umowa partnerska o zakresie i jakości usług podpisywana przez partnerów po otrzymaniu wyników konkursu i przed rozpoczęciem pierwszej mobilności.

Zespół euroMind uczestniczy w seminariach organizowanych przez zespół ECVET, dotyczących stosowania systemu transferu kompetencji i umiejętności w ramach szkoleń zawodowych. Dodatkowo, eksperci euroMind posiadają obszerną wiedzę w tym temacie, dzięki czemu mogą efektywnie szkolić swoich partnerów w zakresie wykorzystywania i wdrażania narzędzi tego systemu podczas realizacji projektów.

Organizacja odpowiada również za przygotowanie i realizację dodatkowego programu językowego, społeczno-kulturowego i praktycznego dla uczestników w czasie pobytu w Hiszpanii. Program ten obejmuje praktyczną naukę języka hiszpańskiego branżowego nastawioną również na przełamywanie bariery językowej poprzez tzw. imersję i osłuchanie się z językiem kraju, w którym realizowany jest program praktyk.

Długoletnia działalność firmy euroMind w projektach mobilności jako ogniowa spajającego i podtrzymującego współpracę między partnerami merytorycznymi (szkołami) oraz przedsiębiorstwami, przyniosła wielowymiarowe korzyści zarówno uczestnikom, partnerom merytorycznym, jak również samym firmom przyjmującym, którzy nigdy nie miałby możliwości poznać się i zapoczątkować długoletniej międzynarodowej współpracy w dziedzinie mobilności uczniów i kadry.

Na podstawie strategii pomiaru oddziaływania społecznego projektów, w których uczestniczyła organizacja euroMind zaobserwowano bardzo wysoki wzrost kompetencji zawodowych, społecznych i językowych wśród uczniów. Ponad 80% uczestników zadeklarowało, że dzięki odbytym szkoleniom w partnerskich instytucjach firmy euroMind znacznie podniosło swoje kompetencje zawodowe. Głównym komentarzem pojawiającym się wśród uczniów była możliwość wykonywania zadań bardziej zaawansowanych niżeli te, które mogli wykonywać w swoim kraju ojczystym podczas praktyk. Około 90% uczniów zadeklarowało kontynuację nauki języka angielskiego, jak również hiszpańskiego jako języka dodatkowego. Prawie wszyscy zadeklarowali, że pobyt za granicą wpłynął pozytywnie na ich kompetencje społeczne, poczuli się bardziej pewni siebie i otwarci na inne kultury. Pojawiły się przypadki stażystów, którzy otrzymali oferty pracy po odbytej praktyce. Byli to stażyści z Anglii, Polski i Włoch. Wielu z nich zadeklarowało, że doświadczenie zagraniczne uświadomiło ich, że w przypadku braku możliwości znalezienia zatrudnia spełniającego ich oczekiwania w kraju ojczystym bez problemu mogą się starać o zatrudnienie w innym kraju Unii Europejskiej. Uczniowie z Portugalii dzięki praktykom w dziedzinie turystyki zrównoważonej zrealizowanej w Ubedzie postanowili otworzyć swoje własne przedsiębiorstwa turystyczne działające na zasadzie zrównoważonego rozwoju w swoich własnych miejscowościach.

W przypadku oddziaływania na instytucje partnerskie, euroMind zaobserwowało znaczny wzrost rozpoznawalności programu mobilności (LvD, obecnie Erasmus+), szczególnie wśród lokalnych firm. Mając świadomość na jakiej zasadzie projekty mobilności są realizowane coraz więcej firm wykazuje zainteresowanie możliwością przyjęcia zagranicznego stażysty na praktyki. Dzięki tak dobrej relacji od dłuższego czasu liczne firmy zgłaszają się same z zapytaniem o współpracę, co jest bardzo dużym osiągnięciem.

Jako firma konsultingowo-doradcza euroMind przygotował dla partnerskich szkół zawodowych w Hiszpanii ok. 25 projektów mobilności wysyłając tym samym około 150 osób zarówno uczniów jak i kadrę nauczycielską. Projekty otrzymały bardzo wysoką punktację i znalazły się w czołówce najlepiej przygotowanych projektów pod względem merytorycznym.  

W przypadku hiszpańskich szkół zawodowych euroMind również zaobserwował tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o zainteresowanie uczestnictwem w projektach mobilności. Coraz większa ilość szkół pragnie wysyłać swoich uczniów i kadrę na zagraniczne praktyki i szkolenia co w rezultacie na dłuższą metę przekłada się na jednostajny proces internacjonalizacji hiszpańskich placówek edukacyjnych.

W odniesieniu to samego projektu, oprócz opanowania zawodowych efektów uczenia się ściśle związanych z programem zajęć uczniowie opanują społeczne i językowe efekty uczenia się w wyniku samego pobytu poza granicami kraju ojczystego. Tak więc tematyka projektu realizowana jest na dwóch płaszczyznach płaszczyźnie stricte związanej ze zdobywaniem kompetencji zawodowych jak i na płaszczyźnie związanej ze zdobywanie kompetencji społecznych i językowych.

EuroMind jako partner organizujący pobyt grup na terenie Sewilli, posiada bardzo dobrze rozbudowaną i wyposażoną bazę noclegową. Na terenie Sewilli posiada 3 własne ośrodki, które są w stanie pomieścić jednorazowo ok. 70 osób. W każdym zakwaterowaniu znajduje się stołówka, gdzie uczestnicy mają zapewniane wyżywienie. Ponadto budynki wyposażone są w system kamper CCVT, bezprzewodowy Internet, pralnie, taras do rekreacji i wypoczynku. Pokoje wyposażone są w system klimatyzacyjno- grzewczy.

Wszystkie zakwaterowania znajdują się na terenie miast, w których znajdują się biura firmy euroMind. Dodatkowo euroMind współpracuje na terenie Malagi i Sewilli z ośrodkiem młodzieżowym Intrujoven, które posiadają bardzo dużą bazę noclegową.

Adres

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 66

65-392 Zielona Góra

Kontakt

68 451 38 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź Nas

Początek strony